Kolędnicy Misyjni - Dziękujemy za wspólne kolędowanie!

Data

19.01.2018 r.

W tym roku Kolędnicy Misyjni wyruszyli po raz 25, by pomóc swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Hasłem tegorocznego kolędowania były słowa w języku sango „E gonda Nzapa e mu singila!” – co w języku polskim oznacza: „Tobie Boże dzięki, chwała!".

Także w naszej parafii w tym pięknym dziele uczestniczyły dwie grupy dzieci. Wcieliły się one w role Maryi, Józefa, Anioła, Afrykańczyka i Latynosa, by odgrywając krótką scenkę, zachęcić parafian do modlitwy i przekazania funduszy na misje. Kolędnicy zostali rozesłani 26 grudnia 2017 r., a kolędowanie zakończyli uroczystą Mszą Świętą w dniu 6 stycznia 2018 r. Z uwagi na bezpieczeństwo małych kolędników każda z grup została objęta opieką zaangażowanych w życie parafii pań z Akcji Katolickiej oraz mam i babć.

Zarówno kolędnikom jak i opiekunom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i piękną postawę. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku grono kolędników misyjnych powiększy się dzięki przykładowi, jaki dali tegoroczni kolędnicy.

Zebrane podczas kolędowania fundusze zostaną przekazane jako wsparcie projektów misyjnych opisanych szczegółowo na stronie: http://www.misje.diecezja.tarnow.pl/dzieci/kolednicy-misyjni/projekty.html

Hymnu tegorocznej kolędy misyjnej można wysłuchać na stronie: http://www.misje.diecezja.tarnow.pl/dzieci/kolednicy-misyjni/konkurs-na-hymn-kolednikow.html

Tekst: Urszula Świder, zdjęcia: ks. Radosław Olejarz