INFORMACJE PARAFII MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ W TARNOWIE W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMII W POLSCE

26.03.2020 r.

INFORMACJE PARAFII MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ W TARNOWIE
W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMII W POLSCE

/opracowane na podstawie zarządzeń państwowych i Dekretu Biskupa Diecezjalnego/

W MSZACH ŚWIĘTYCH MOŻE UCZESTNICZYĆ MAX. 5 OSÓB

(mogą to być wyłącznie osoby konsekrowane oraz zamawiające intencję mszalną)

PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM PROBOSZCZOWI

W CIĄGU DNIA SANKTUARIUM  POZOSTAJE OTWARTE

(Prosimy przestrzegać norm jakie wyznaczyły władze państwowe)

Wszyscy wierni są zwolnieni z obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej.

APELUJEMY O POZOSTANIE W DOMACH.

Msze św. w niedziele i dni powszednie są transmitowane poprzez naszą stronę internetową.

Mała zmiana!!!

- w niedziele intencja z godz. 17:30 będzie odprawiana o godz. 9:00

- w niedziele intencja z godz. 18:30 o godz. 8:00

Obrzędy pogrzebu ograniczone zostają wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób. Jeśli okoliczności na to pozwalają, stację można poprzedzić procesją od bramy cmentarnej. W obecnej sytuacji nie ma również możliwości gromadzenia się na tradycyjnej wspólnotowej modlitwie różańcowej w gronie sąsiadów i znajomych w kościołach, kaplicach, a tym bardziej w domach. Pozostaje modlitwa rodzinna. Mszę żałobną z udziałem wiernych należy odprawić, gdy ustanie stan epidemii, po ustaleniu terminu z rodziną zmarłego. W dniu pogrzebu można celebrować jedynie Mszę św. żałobną z udziałem max. 5 osób z rodziny.

Spowiedź sakramentalna jest możliwa indywidualnie w kościołach i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Biskup przypomina, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej” (KPK kan. 916).

Posługę osobom chorym i w podeszłym wieku ogranicza się do przypadków niebezpieczeństwa śmierci. Dotyczy to także osób pozostających w kwarantannie.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach ważnych kontakt telefonicznie z księdzem Proboszczem.

Zachęcamy do modlitwy w rodzinach, zwłaszcza do duchowej łączności w modlitwie różańcowej o ustanie epidemii i w intencji chorych oraz służb medycznych i sanitarnych. o godz. 20:30.

Szczegółowe zasady dotyczące celebracji Wielkiego Tygodnia i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego wraz z oktawą zostaną podane w osobnym dokumencie.

Zachęcamy do uczestniczenia w transmisji na żywo niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30 a w dni powszednie o godz. 7.30 z sanktuarium na Burku za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii.

Radio RDN

- Msza św. niedzielna o godz. 9:00 (Tanów); 10:30 (Nowy Sącz); 18:00 (Bochnia)

- Gorzkie Żale – niedziela godz. 17:00

- Msza św. codziennie o godz. 18:00

- Różaniec codziennie o godz. 20:30.

Polecamy Was wszystkich Matce Bożej Szkaplerznej z naszego Sanktuarium prosząc także o modlitwę za nas.

W tych trudnych czasach pamiętajcie o słowach Chrystusa: „Nie lękajcie się”.Boża Miłość jest silniejsza od ludzkiej słabości.Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !!!

Ks. Piotr - Wasz Proboszcz wraz z Księżmi Współpracownikami

W DUCHU ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SIEBIE NAWZAJEM I MIŁOŚCI BLIŹNIEGO JESZCZE RAZ PROSIMY: POZOSTAŃCIE W DOMACH.

Modlitwa do Matki Bożej Szkaplerznej

odmawiana w tarnowskim Sanktuarium

Niepokalana Dziewico, Królowo Szkaplerza Świętego! Pani Ziemi Tarnowskiej!

Spojrzyj na nas łaskawie

i okryj nas płaszczem swej macierzyńskiej opieki.

Wspomóż naszą słabość swoją potęgą, oświecaj swą mądrością

ciemności naszego serca oraz pomnażaj w nas wiarę, nadzieję i miłość.

Pokornie Cię błagamy Maryjo,

racz nam wyjednać obfite zdroje łask niebieskich,

które ubogacą nasze dusze,

aby wydawały stokrotny plon świętych cnót i dobrych uczynków,

abyśmy służąc Bogu w wierze oraz miłości, już w tym życiu

mogli się cieszyć błogą nadzieją oglądania Go w szczęśliwej wieczności.

Składamy w Twoje matczyne ręce również nasze potrzeby,

ufni, że wspomnisz nas Najlepsza i Najczulsza Matko. Amen.

Pod Twoją obronę…

MODLITWA NA CZAS EPIDEMII:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”