Ogłoszenia parafialne 08 października 2023 r.

07.10.2023 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych - w sanktuarium w dni powszednie o godz. 7.00 po zakończeniu Mszy św. oraz w soboty także o godz. 18.00, a w kościele parafialnym w dni powszednie oraz niedziele o godz. 17.00. Przy tej okazji przypominamy, że za wspólne odmówienie cząstki różańca w kościele albo w rodzinie można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
2. Spotkania w tym tygodniu: Śpiewający psalmy w poniedziałek o godz. 18.00; DSM we wtorek. o godz. 17.00; Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. w czwartek o godz. 17.00; Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 18.00, Schola dziecięca w sobotę o godz. 10.00.
3. W najbliższy piątek w Katedrze o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Kolumba z okręgu tarnowskiego,podczas którego uroczyście do grona rycerzy dołączą Panowie z naszej parafii, którzy tworzą radę Rycerzy Kolumba przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.
4. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z 14/15 października odbędzie się noc pokuty oraz odpust Fatimski. Szczegóły na plakatach.
5. Obok prasy katolickiej są wyłożone kartki na wypominki roczne i listopadowe. Można je składać w zakrystii i w kancelariiparafialnej z dokładnym podaniem, w którym kościele mają być odczytane /Sanktuarium czy kościele parafialnym/. Wypominki są nawiązaniem do starożytnej tradycji zgodnie z którą podczas liturgii wspominano z imienia i polecano w modlitwie żywych izmarłych. Aby uniknąć długiego odczytywania imion w czasie Mszy św. z czasem ukształtowała się tradycja wypominków w formie jaką znamy dzisiaj. Są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych nakartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Modlimy się, aby zmarli zostali uwolnieni od grzechów i kar za grzechy i mogli wejść do chwały nieba. W intencji zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych odprawiamy Mszę św. podczas oktawy Wszystkich Świętych, polecamy ich także podczas modlitwy różańcowej w listopadzie. W wypominkach całorocznych modlimy się za zmarłych w niedziele o godz. 8.45, 17.15 w kościele parafialnym, a o godz. 10.15 w sanktuarium, w wypominkach listopadowych w dni powszednie przed Mszą Św. wieczorną.
6. W piątek 20 paździenika o godz. 19.00 odbędą się przesłuchania do naszego chóru. Serdecznie zapraszamy osoby posiadające piękny głos na spotkanie.
7. W niedzielę 22 października we wspomnienie św. JP II o 18.30odbędzie się procesja różańcowa ulicami miasta, którą rozpoczniemy tradycyjnie w naszym sanktuarium na Burku. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału we wspólnej modlitwie. W związku z procesją informujemy, że nie będzie wtym dniu Mszy św. o 18.30 w sanktuarium. Prosimy o wybranie w ciągu dnia innej stosownej godziny, aby wziąć udział we Mszy św., a później w procesji.
8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na nowe okna i witraże do kościoła parafialnego oraz za złożone w ostatnim czasie ofiary na odnowienie polichromii w naszym sanktuarium. Bóg zapłać.
9. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty do wiecznośći śp. Zofia Kruszewska i Dominik Skrzek. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosiedziu. Dobry Jezu