Ogłoszenia parafialne 1 kwietnia 2018 r.

31.03.2018 r.

1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. - niedzielny. Składka jutrzejsza jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet JPII w Krakowie i Tarnowie.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

3. W przyszłą sobotę po godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych.

4. W przyszłą sobotę zapraszamy wszystkie osoby z rady parafialnej do katedry na godz. 14.00, na dekanalne spotkanie poświęcone V Synodowi naszej diecezji.

5. Również w sobotę zapraszamy do sanktuarium na różaniec, nowennę i Mszę św. w int. rodzin. Początek godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele parafialnym będzie specjalne nabożeństwo na które serdecznie zapraszamy.

7. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas nowenny. Równocześnie prosimy o wsparcie za tydzień z racji II niedzieli.

9. Drodzy moi. Zakończyliśmy czas Wielkiego Postu. Uwieńczyło go Triduum Sacrum. W głębokiej wierze i pobożności przeżyliśmy Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Chcemy dziś w to największe Święto roku wyrazić wdzięczność Bogu za zdroje łask, jakich udzielał nam, uczestniczącym w poszczególnych nabożeństwach Wielkiego Postu. Były to: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, spowiedź św. i Triduum Sacrum.

10. Dziękuję również tym, którzy pomogli nam w tych nabożeństwach uczestniczyć i w ich świetle odnajdywać siebie, swoją osobowość i duchowość. Dziękuję naszym kapłanom, siostrom zakonnym, LSO. Dziękuję wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele. Było tego bardzo wiele. Bardzo dziękuję za ofiary na świąteczną dekorację oraz Paniom z Caritas, które je zebrały. Dziękuję osobom, które przygotowały i wystroiły Ciemnicę i Grób Pański, a także wszystkim sprzątającym przygotowującym nasze świątynie na święta. Dziękuję osobom z poszczególnych grup duszpasterskich za organizowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście i prowadzenie adoracji przy Ciemnicy i Grobie Chrystusa. Na koniec dziękuję wam drodzy parafianie za chrześcijańską postawę podczas całego Wielkiego Postu. Bóg zapłać.

11. Wraz ze wszystkimi kapłanami pracującymi w naszej parafii życzymy Wam, by Zmartwychwstały był źródłem niewyczerpanej ufności w moc dobra i miłości. Niech Zmartwychwstały Jezus zawsze przebywa w Waszych sercach i rodzinach.WESOŁEGO ALLELUJA!