Ogłoszenia parafialne 1 listopada 2017 r.

01.11.2017 r.

1. Przypominamy, że dzisiaj po południu będą jeszcze dwie Msze św. o godz. 14:00 na Starym Cmentarzu połączona z procesją i modlitwami za zmarłymi i w sanktuarium o godzinie  16:15.  Z tej racji nie będzie Mszy św. wieczornych.
  2. Od dziś przez wszystkie dni Oktawy Wszystkich Świętych można zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Oczywiście do tego trzeba dodać warunki ogólne tj. stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, modlitwa Credo, Ojcze nasz i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  3. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. będą w następującym porządku:
    w sanktuarium o godz. 00; 7.30; i 18.30,
    a w kościele parafialnym o godz. 7.00; 16.00 i 17.30.
  4. W I piątek 3 listopada spowiedź w sanktuarium od 6:00 do 8:00 i 18:30,
  5. W I sobotę 4 listopada od godziny 8:00 księża udadzą się do chorych. Wieczorem natomiast zapraszamy o godz. 18.00 do sanktuarium na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej ofiarowaną w intencji rodzin.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Można nadal składać kartki wypominkowe. Wypełnione kartki składamy w zakrystii, kancelarii lub na tacę w kościele z dopiskiem wypominki. Przypominamy również, że od dnia zadusznego rozpoczynamy różaniec za zmarłych z wypominkami. W kościele parafialnym o 17.00, a w sanktuarium o 18.00.
  8. W ramach przygotowań formacyjnych przed bierzmowaniem zapraszamy do kościoła parafialnego na godz. 17:30; w najbliższy I czwartek i w I piątek uczniów tak jak im mówiono na ostatnim spotkaniu.