Ogłoszenia parafialne 1 listopada 2020 r.

Data

01.11.2020 r.

  1. Przypominamy, że dzisiaj po południu w naszej parafii będzie tylko jedna Msza św. o godzinie 16:00 w sanktuarium. 
  2. Od dziś przez cały listopad z woli Ojca Świętego można zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Oczywiście do tego trzeba dodać warunki ogólne tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, modlitwa Credo, Ojcze nasz i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Gdyby z racji epidemicznych było to utrudnione należy wzbudzić intencję, że przy pierwszej nadarzającej okazji warunki te zostaną dopełnione.
  3. Informujemy, że dołączamy do ogólnopolskiej inicjatywy modlitewnej „Różaniec do granic”, która trwać będzie do 8 listopada. Dziś czynimy to po każdej Mszy św. a od jutra kościele parafialnym o godz. 17.00. a w sanktuarium o godz. 18.00. Wraz z modlitwą wypominkową za zmarłych, będziemy prosić o pokój w naszej ojczyźnie, o szacunek dla ludzkiego życia oraz przepraszać za grzechy zabijania drugiego człowieka we wszelkich jego formach. Modlitwę tą połączymy z adoracją Najśw. Sakramentu i medytacją. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i stronie internetowej organizatorów, gdzie jako parafia widniejemy od dwóch tygodni wraz z rodzinami naszej parafii, które podjęły się tej modlitwy.  Serdecznie zapraszamy.
  4. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. będą w następującym porządku: w sanktuarium o godz.6.30 7.30 i 18.30, a w kościele parafialnym o godz. 7.00, 16.00 i 17.30.
  5. Można nadal składać kartki wypominkowe. Wypełnione kartki składamy w zakrystii, kancelarii lub na tacę w kościele z dopiskiem wypominki.