Ogłoszenia parafialne 1 maja 2016 r

01.05.2016 r.

1. We wtorek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu będą tak jak w każdą niedzielę.
  2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o powołania, a na 17.30 zapraszamy kl. I i II gimnazjum.
  3. W I piątek miesiąca spowiedź w sanktuarium od 6:00 do 8:00 i od 18:30, a w kościele parafialnym od 16:30. W tym dniu uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa.
  4. W I sobotę miesiąca od godziny 8:00 księża udadzą się do chorych, natomiast wieczorem zapraszamy do sanktuarium na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.
  5. W najbliższą niedzielę 8 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w kościele parafialnym będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci i rodziców na próby przed tą uroczystością po Mszach św. wieczornych. Próby w środę, czwartek i piątek. Sakrament Pokuty dla dzieci, rodziców i rodzin w sobotę 7 maja o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które w przyszłą niedzielę pierwszy raz w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii.
  6. W związku z Uroczystością I Komunii św. prosimy, aby ci którzy przychodzą zazwyczaj na 12.00 do kościoła parafialnego przyszli na dodatkową Mszę św., która będzie o godz. 10.00.
  7. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w kościele parafialnym odbywają się o godz. 17.00, a w sanktuarium po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  8. W zakrystii znajduje się lista uczestników ŚDM w Krakowie. Zapisy do końca maja. Szczegóły przy zapisach.
  9. Informujemy, że w czerwcu organizujemy kilkudniowy wyjazd do Krynicy i okolic dla dzieci naszej parafii. Wyjazd w piątek 17 czerwca, a powrót w czwartek 23 czerwca. Szczegółowy program można odebrać sobie w zakrystii oraz u ks. Artura.
  10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii oraz na tacę, aby wesprzeć naszą parafię. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Wszystkich ofiarodawców polecamy podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy także wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy naszych kościołach. Równocześnie zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe za tydzień z racji II niedzieli miesiąca.
  11. Solenizantom bieżącego tygodnia, a wśród nich Ks. Stanisławowi Tokarskiemu życzymy wielu łask od Boga, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.
  12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Eugeniusz Dzikowski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...