Ogłoszenia parafialne 1 stycznia 2018 r.

01.01.2018 r.

1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w sanktuarium od 6.00 do 8.00, a w kościele parafialnym od godz. 16.30.

2. Ponieważ I sobota przypada w tym roku w uroczyśtość Trzech Króli pragniemy poinformować, że do chorych będziemy chodzić dzień wcześniej, czyli w piątek 5 stycznia. Ks. Proboscz, Ks. Radosław i ks. Zbigniew rano od godz. 8.00 a Ks. Andrzej od godziny 15.00.

3. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych mieszkań symbolami trzech Mędrców z datą bieżącego roku. W tym dniu na godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. szczególnie dzieci z rodzicami, ponieważ będą wystawiane jasełka.

4. Najbliższa niedziela jest niedzielą Chrztu Pańskiego. W tym dniu nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

5. Pragniemy poinformować, że dzięki uchwale rady miasta z dnia 28 grudnia 2017 r. plac przy naszym kościele parafialnym nosi nazwę NMP z Góry Karmel. Dziękujemy za przychylność wszystkich osób, które do tego się przyczyniły na czele z przedstawicielami rady miasta z naszej parafii oraz za wielką aprobatę w tej sprawie ze strony parafian co dało się zauważyć w zebranych w ogromnej ilości głosach poparcia tej inicjatywy.  Równocześnie chcemy podzielić się radością, iż nasza parafia otrzymała cenny dar z Ziemi Świętej tj. kamienie z Góry Karmel z miejsca Objawień Matki Bożej Szkaplerznej. Za ten dar wyrażamy wdzięczność Ojcu Przeorowi Enrique Castro z Góry Karmel oraz Ks. dr Piotrowi Łabudzie za dostarczenie tego daru, który zostanie umieszczony w naszych kościołach. Mamy także nadzieję, że na placu im. NMP z Góry Karmel niebawem pojawi się figura MB Szkaplerznej, a okazją do jej poświęcenia będzie wizytacja biskupia jaka czeka naszą parafię w tym roku.