Ogłoszenia parafialne 10 grudnia 2017 r.

Data

11.12.2017 r.

 1. W tym tygodniu zapraszamy na roraty w sanktuarium o 6:00, w kościele parafialnym o 17:30. Przed roratami zapraszamy do wspólnego śpiewania godzinek ku czci NMP.
 2. Jutro po Mszy św. o 17.30 spotkanie grupy bilijnej.
 3. Zapraszamy AK na Mszę św. w środę na godz. 17:30.
 4. W środę po Mszy św. w kościele parafialnym spotkanie w grupach dla uczniów klas 7, natomiast w czwartek po Mszy św. spotkanie dla uczniów klas 2 gimnazjum.
 5. W czwartek 14 grudnia przypada w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek jest następujący: w sanktuarium o godz. 7.30 Msza św. z kazaniem, po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Poprowadzą ją od 9.00 mieszkańcy z Wodna, NMP, Nadbrzeżna Dolna, Szewska, Sądowa, Przedszkolaków, Drzymały, Piotrowskiego, Konarskiego Tuchowska; od 11.00 ul. Torowa, Stanisza, Wspólna, Małeckiego, Dąbrowskiego, o godz. 12.00 zakończenie połączone z modlitwą Anioł Pański w int. Ojca św., w kościele parafialnym wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 i Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, nastepnie adoracja do godz. 17.30 zakończona Mszą św. z kazaniem. Od godz. 15.00 na adorację zapraszamy mieszkańców ul. Sanguszków, Braci Saków z ulicami przyległymi, Okrężna z ulicami przyległymi; od 16.00 Gumniska, Krogulskiego, Urwana Piastowska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna Łanowa i pozostałe ulice.
 6. W piątek zapraszamy na 17.00 na nabożeństwo ku czci św. O. Pio.
 7. W sobotę 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która bezpośrednio przygotuje nas do duchowego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Nowenna codziennie po roratach.
 8. W sobotę 16 grudnia o godz. 9.30 spotkanie kolędników misyjnych. Zapraszamy także wszystkie dzieci, które pragną dołączyć do kolędników.
 9. W niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy członków parafialnego oddziału Caritas, a po niej na spotkanie.
 10. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także pięknie zdobionych wykonywanych przez nasze Panie z Caritas bombek choinkowych. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na organizowanie pomocy dla rodzin w trudnej sytuacji bytowej.
 11. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary z racji dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać. Przy tej okazji dziękujemy także w imieniu panów kościelnych, którzy roznosili opłatki za otwarte drzwi i dobroć serca.
 12. Już dziś informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w czwartek 21 grudnia. Rozpoczęcie godz. 14.00.
 13. Informujemy także, że pasterki w naszej parafii będą:
  w sanktuarium o godz. 22.00,  w kościele parafialnym o godz. 24.00
 14. W przyszłym tygodniu będziemy przygotowywać nasze kościoły do Bożego Narodzenia. Wystrojem zajmują się mieszkańcy poszczególnych ulic, tak jak to było dotychczas w tradycji naszej parafii oraz poszczególne grupy: w sanktuarium Bractwo Szkaplerza i Odnowa w Duchu św, zaś w kościele parafialnym młodzież, grupa św. O. Pio i SRK. Odpowiedzialnymi za całość są Ks. Radosław, Ks. Andrzej, Pani Adrianna, Panowie kościelni. Szczegółowe informacje za tydzień.