Ogłoszenia parafialne 10 grudnia 2023 r.

09.12.2023 r.

1. Przez cały tydzień w dni powszednie zapraszamy na roraty. W sanktuarium o godz. 6:30, w kościele parafialnym o godz.17:30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Na Roraty wieczorne szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami oraz młodzież. Przed Mszą św. roratnią zapraszamy razem z Panem Organistą do śpiewu godzinek ku czci NMP.
2. Spotkania w kościele parafialnym w tym tygodniu: DSMwe wtorek, o godz. 17:30, Rycerze Kolumba w środę o godz. 17.30; Schola dziecięca w sobotę o godz. 10:00.
3. W czwartek 14 grudnia we wspomnienie św. Jana od Krzyża tradycyjnie przypada w naszej parafii dzień adoracji i czuwania przy Najświętszym Sakramencie. T dzień uwielbienia Pana Jezusa za Jego obecność pośród nas. Porządek czuwania jest następujący: w sanktuarium o godz. 7.30 Msza św., po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Poprowadzą ją od 9.00 mieszkańcy z ul. Wodna, NMP, Nadbrzeżna Dolna, Szewska, Sądowa, Przedszkolaków, Drzymały, Piotrowskiego, Konarskiego Tuchowska; od 11.00 mieszkańcy ul. Torowej, Stanisza, Wspólnej, Małeckiego, Dąbrowskiego, o godz. 12.00 zakończenie adoracji połączone z modlitwą Anioł Pański w int. Ojca św., w kościele parafialnym rozpoczęcie adoracji o godz. 15.00 Nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i zakończenie Mszą św. o godz. 17.30. Od godz. 15.00 na adorację zapraszamy mieszkańców ul. Sanguszków, Braci Saków z ulicami przyległymi, Okrężną z ulicami przyległymi; od 16.00 Gumniska, Krogulskiego, Urwana, Piastowska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna, Łanowa i pozostałe ulice. Serdecznie zapraszamy i prosimy, aby w tym dniu znaleźć choćby kilka minut na spotkanie z Jezusem.
4. W sobotę rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.
5. Również w sobotę na godz. 18.30, jak co tydzień, zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św. w int. nowennowych.
6. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania u pana kościelnego poświęconych opłatków na stół wigilijny. Zachęcamy także do nabywania świec Caritas.
7. Drodzy Parafianie, grupa DSM pragnie przedstawić swoje prace, które wykonała na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dla Matki Bożej. Prosimy was o podejście w stronę prezbiterium, gdzie wystawione są prace i ich ocenę,aby najciekawszą według waszej opinii nagrodzić. Prosimynapis na kartce imię i nazwisko autorki pracy, która się wam najbardziej podoba i wrzucić kartkę do skrzyneczki, która znajduje się obok prac. Rozwiązanie konkursu odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
8. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na prace przy wymianie okien,dziś także z racji II niedzieli miesiąca. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Przy tej okazji informujemy, że ze względu trwające prace, jeszcze w poniedziałek i wtorek Msze św. w kościele parafialnym będąw dolnej kaplicy. Wejście od ul. Mostowej.
9. Przez przyczynę Matki Bożej naszej patronki,  módlmy się o dobrą spowiedź przed Bożym Narodzeniem, o powrót do zdrowia tak wielu chorych naszych parafian oraz za wszystkich dobrodziejów, którzy pomagają materialnie przyczyniając się do upiększania naszego kościoła parafialnego i sanktuarium. Pod Twoją obronę…