Ogłoszenia parafialne 10 kwietnia 2022 r.

Data

09.04.2022 r.

  1. W Wielki Poniedziałek na 17.30 zapraszamy Odnowę w Duchu Św.
  2. W Wielki Wtorek na godz. 16.00 zapraszamy DSM tym razem do sióstr, natomiast do kościoła parafialnego na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich lektorów i ministrantów na próbę asysty.
  3. W Wielką Środę po Mszy św. wieczornej będziemy sprzątali kościół parafialny na święta, zapraszamy grupy duszpasterskie i parafian do pomocy, a na godz. 20.00 zapraszamy pod katedrę na Drogę Krzyżową ulicami miasta.
  4. W Wielki Czwartek obchodzić będziemy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentu Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św. Po południu w kościele parafialnym o godz. 18.00 uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Sacrum, którego porządek podany jest na stronie internetowej, na plakacie i na wydrukowanych kartkach. Prosimy się z nim zapoznać, a wyznaczone wspólnoty zapraszamy do prowadzenia adoracji.
  5. W Wielki Czwartek również będziemy odwiedzać chorych. Prosimy o ich zapisywanie w zakrystii.
  6. Wielki Piątek to Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie ma Mszy św. Droga Krzyżowa o godz. 8.00 w kościele parafialnym, a o godz. 9.00 w sanktuarium. Wieczorem w kościele parafialnym o 17.30 obrzędy Męki Pańskiej. Prosimy parafian, aby na Wielki Piątek przyozdobili krzyż misyjny i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast osoby od 18 do 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego, czyli 3 posiłki w ciągu dnia dwa lekkie i jeden do sytości. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy. Dotyczy to również osób korzystających ze zbiorowego żywienia.
  7. W Wielką Sobotę obchodzimy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Od rana będziemy adorowali krzyż Chrystusowy, a w kościele parafialnym także Pana Jezusa w grobie. Rano poświęcenie pokarmów w obydwu kościołach; w nowym kościele o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, a w sanktuarium o 11.30 i 12.00. Wieczorem o godz. 19.00 w kościele parafialnym odbędą się Obrzędy Wigilii Paschalnej. Na tą liturgię przynosimy świece.
  8. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja Rezurekcyjna w kościele parafialnym o godzinie 6.00. Serdecznie zapraszamy.
  9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane dziś z racji II niedzieli. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie przed cudownym obliczem Matki Bożej Szkaplerznej w sanktuarium na Burku.