Ogłoszenia parafialne 10 października 2021 r.

Data

09.10.2021 r.

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych - w sanktuarium o godz. 7.00 po zakończeniu Mszy św., w dni powszednie, a w kościele parafialnym w dni powszednie oraz niedziele o 17.00. Przy tej okazji przypominamy, że za wspólne odmówienie cząstki różańca w kościele, albo w rodzinie można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy członków Róż Różańcowych do wspólnej modlitwy podczas różańca i Mszy św.
  2. Spotkania w tym tygodniu: - Grupa Biblijna w poniedziałek o godz. 17.00, - DSM we wtorek. O godz. 16.30 dziewczynki młodsze a o godz. 18.00 dziewczynki starsze, Ministranci w piątek o godz. 18.00. Chętnych chłopców, którzy chcą dołączyć w Liturgicznej Służby Ołtarza i chętne dziewczęta, które chcą dołączyć do Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszamy na spotkania.
  3. W najbliższą sobotę 16 października zapraszamy młodzież z dekanatu na rajd rowerowy. Wyjazd będzie połączony z modlitwą różańcową oraz miejscami związanymi ze św. JP II. Wyruszymy o godz. 13.00 z parkingu przy kościele MB Szkaplerznej przy ul. Gumniskiej w stronę Skrzyszowa, aby przez Wole Rzędzińską i lasek Lipie dojechać do kościoła bł. Karoliny, a następnie pod Katedrę ok. godz. 15.30. Uczestnicy niepełnoletni muszą posiadać kartę rowerową, kask, sprawne światła w rowerze oraz zgodę rodziców. Można oczywiście jechać razem z rodzicami jako opiekunami. Osoby pełnoletnie jadą na własną odpowiedzialność, ale sprawny rower muszą posiadać
  4. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z 16/17 października odbędzie się noc pokuty oraz odpust Fatimski. Nasza parafia zaproszona jest na g. 24.00. Szczegóły na plakatach.
  5. Obok prasy katolickiej są wyłożone kartki na wypominki roczne i listopadowe. Można je składać w zakrystii i w kancelarii. Wypominki są nawiązaniem do starożytnej tradycji zgodnie z którą podczas liturgii wspominano z imienia i polecano w modlitwie żywych i zmarłych. Aby uniknąć długiego odczytywania imion w czasie Mszy św. z czasem ukształtowała się tradycja wypominków w formie jaką znamy dzisiaj. Są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Modlimy się, aby zmarli zostali uwolnieni od grzechów i kar za grzechy i mogli wejść do chwały nieba. W intencji zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych odprawiamy Mszę św. podczas oktawy Wszystkich Świętych, polecamy ich także podczas modlitwy różańcowej w miesiącu listopadzie. W wypominkach całorocznych modlimy się za zmarłych w niedziele o godz. 8.45, 17.15 w kościele parafialnym, a o godz. 10.30 w sanktuarium.
  6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary oraz te składane w ostatnim czasie, na budowę organ do kościoła parafialnego. Bóg zapłać. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy naszych kościołach.
  7. W tym miejscu szczególnie pragniemy gorąco podziękować wszystkim Panom, którzy tak licznie przybyli w poniedziałek, aby pomóc rozładować transport z organami do naszego kościoła parafialnego. Bardzo dziękujemy za życzliwość i wspaniałe podejście do sprawy. 
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Honorata Wajdowicz.
    Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…