Ogłoszenia parafialne 11 czerwca 2017 r.

11.06.2017 r.

1.W poniedziałek swoje spotkanie formacyjne ma grupa biblijna.

2.W środę po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów oraz próbę asysty.

3.W czwartek, 15 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym; 7.30; 12.00; 16.00 i 17.30, a w sanktuarium o 6.30; 8.30 i 18.00. Msza św. o Najświętszej Eucharystii będzie celebrowana w kościele parafialnym o godz. 16.00. Następnie przejdziemy z Jezusem Eucharystycznym ulicami: Gumniską, Mostową Nadbrzeżną Górną, Piastowską i powrócimy do kościoła, gdzie zakończymy eucharystyczną procesję. Zapraszamy: rodziców wraz dziećmi; dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, ministrantów i lektorów do asysty. Zapraszamy również osoby, które każdego roku noszą feretrony, a także inne grupy pomagające w przeżyciu procesji oraz wszystkich mieszkańców parafii. Bezpośrednio po zakończeniu procesji ok. godz. 17.30 będzie jeszcze Msza św. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele diecezjalnej Caritas. Wzorem lat ubiegłych przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym oraz w sanktuarium o godz. 10.30.

4.Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją – w dniach „oktawy” – będzie celebrowane codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 12.00.

5.W piątek o 17.30 spotkanie modlitewne ku czci św. O. Pio.

6.W niedzielę zapraszamy do sanktuarium na 8.30 wspólnotę Caritas.

7.Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie dziś także z racji II niedzieli miesiąca, aby wesprzeć naszą parafię. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy pracowali przy kościołach oraz trzem rodzinom, które  złożyły ofiary na renowację obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.