Ogłoszenia parafialne 11 grudnia 2016 r.

Data

11.12.2016 r.

1.    Jutro po Mszy św. o 17.30 spotkanie grupy bilijnej

2.    W środę 14 grudnia przypada w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek jest następujący: w sanktuarium o godz. 7.30 Msza św. z kazaniem, po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Poprowadzą ją od 9.00 mieszkańcy z ul. Wodna, NMP, Nadbrzeżna Dolna, Szewska, Sądowa, Przedszkolaków, Drzymały, Piotrowskiego, Konarskiego Tuchowska; od 11.00 ul. Torowa, Stanisza, Wspólna, Ziaji, Dąbrowskiego, o godz. 12.00 zakończenie połączone z modlitwą Anioł Pański w int. Ojca św., w kościele parafialnym wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 i Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, nastepnie  adoracja do godz. 17.30 zakończona Mszą św. z kazaniem. Od godz. 15.00 na adorację zapraszamy mieszkańców ul. Sanguszków, Braci Saków z ulicami przyległymi, Okrężna z ulicami przyległymi; od 16.00 Gumniska, Fąfary, Urwana Piastowska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna Łanowa i pozostałe ulice.

3.    W piątek 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która bezpośrednio przygotuje nas do duchowego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Nowenna codziennie po roratach.

4.    Również w zapraszamy na 17.00 na nabożeństwo ku czci św. O. Pio.

5.    W sobotę 17 grudnia o godz. 11.00 spotkanie kolędników misyjnych. Zapraszamy także nowych chętnych.

6.    W niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy członków parafialnego oddziału Caritas, a po niej na spotkanie.

7.    Również w niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie rady parafialnej.

8.    Przy wyjściu z kościoła można także zaopatrzyć się w świece oraz sianko na stół wigilijny. Sianko to rozprowadzają Panie z Caritas. A za tydzień będą także rozprowadzać wielkie kilogramowe chleby wypiekane w Wojakowskiej piekarni. Koszt 10 zł. a ofiary zostaną przeznaczone na paczki dla potrzebujących.

9.    Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary z racji dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Bóg zapłać. Przy tej okazji dziękujemy także w imieniu panów kościelnych, którzy roznosili opłatki za otwarte drzwi i dobroć serca.

10.Już dziś informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w środę 21 grudnia. Informujemy także, że pasterki w naszej parafii będą: 
w sanktuarium o godz. 22.00, a kościele parafialnym o godz. 24.00

11.W przyszłym tygodniu będziemy przygotowywać nasze kościoły do Bożego Narodzenia. Wystrojem zajmują się mieszkańcy poszczególnych ulic, tak jak to było dotychczas w tradycji naszej parafii, a odpowiedzialnymi za całość są Pani Monika, Panowie kościelni oraz: w sanktuarium Bractwo Szkaplerza, zaś w kościele parafialnym młodzież i grupa św. O. Pio. Szczegółowe informacje za tydzień.

 

12.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Stefania Jurek polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…