Ogłoszenia parafialne 11 grudnia 2022 r.

Data

13.12.2022 r.

  1. Przez cały tydzień w dni powszednie zapraszamy na roraty. W sanktuarium o godz. 6:30, w kościele parafialnym o godz. 17:30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Na Roraty wieczorne szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami oraz młodzież. Przed Mszą św. roratnią zapraszamy razem z Panem Organistą do śpiewu godzinek ku czci NMP.
  2. Spotkania w tym tygodniu: DSM we wtorek, o godz. 18:00, Schola młodzieżowa we wtorek o godz. 19:00, Odnowa w Duchu Świętym oraz LSO w czwartek o godz. 17:30, Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 17:30, Ministranci i Lektorzy także sobota godz. 11:00.
  3. W środę 14 grudnia we wspomnienie św. Jana od Krzyża tradycyjnie przypada w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek jest następujący: w sanktuarium o godz. 7.30 Msza św., po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Poprowadzą ją od 9.00 mieszkańcy z ul. Wodna, NMP, Nadbrzeżna Dolna, Szewska, Sądowa, Przedszkolaków, Drzymały, Piotrowskiego, Konarskiego Tuchowska; od 11.00 ul. Torowa, Stanisza, Wspólna, Małeckiego, Dąbrowskiego, o godz. 12.00 zakończenie połączone z modlitwą Anioł Pański w int. Ojca św., w kościele parafialnym wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 i Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia,następnie adoracja do godz. 17.30 zakończona Mszą św. Od godz. 15.00 na adorację zapraszamy mieszkańców ul. Sanguszków, Braci Saków z ulicami przyległymi, Okrężna z ulicami przyległymi; od 16.00 Gumniska, Krogulskiego, Urwana, Piastowska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna, Łanowa i pozostałe ulice.
  4. W piątek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.
  5. W sobotę na godz. 18.30, jak co tydzień, zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św. w int. nowennowych.
  6. Za tydzień 18 grudnia zapraszamy do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Spowiedź odbędzie się w kościele parafialnym w godzinach od 14.00 do 17.30. Serdecznie zapraszamy. Nie bądźmy obojętni na Boga i jego łaskę przygotujmy się do spotkania z Nim i korzystajmy z sakramentu pojednania.
  7. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania u pana kościelnego poświęconych opłatków na stół wigilijny. Zachęcamy także do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  8. Dziękujemy za tak liczne włączenie się w akcję paczuszka dla maluszka. Dziękujemy także za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie dziś także z racji II niedzieli miesiąca. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.
  9. Przez przyczynę Matki Bożej naszej patronki, módlmy się o dobrą spowiedź przed Bożym Narodzeniem, o powrót do zdrowia tak wielu chorych naszych parafian oraz za wszystkich dobrodziejów, którzy pomagają materialnie przyczyniając się do upiększania naszego kościoła parafialnego i sanktuarium. Pod Twoją obronę…