Ogłoszenia parafialne 12 grudnia 2021 r.

Data

12.12.2021 r.

 1. Jutro zapraszamy do kościoła parafialnego na 17.30 grupę biblijną.
 2. We wtorek 14 grudnia tradycyjnie przypada w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek jest następujący: w sanktuarium o godz. 7.30 Msza św., po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Poprowadzą ją od 9.00 mieszkańcy z ul. Wodna, NMP, Nadbrzeżna Dolna, Szewska, Sądowa, Przedszkolaków, Drzymały, Piotrowskiego, Konarskiego Tuchowska; od 11.00 ul. Torowa, Stanisza, Wspólna, Małeckiego, Dąbrowskiego, o godz. 12.00 zakończenie połączone z modlitwą Anioł Pański w int. Ojca św., w kościele parafialnym wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 i Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia,następnie adoracja do godz. 17.30 zakończona Mszą św. Od godz. 15.00 na adorację zapraszamy mieszkańców ul. Sanguszków, Braci Saków z ulicami przyległymi, Okrężna z ulicami przyległymi; od 16.00 Gumniska, Krogulskiego, Urwana, Piastowska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna Łanowa i pozostałe ulice.
 3. W czwartek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.
 4. W piątek na Mszę św. o 17.30 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 5. Również w piątek po zakończeniu Mszy św. wieczornej swoje spotkanie mają ministranci i lektorzy.
 6. W sobotę na godz. 18.30, jak co tydzień, zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św.
 7. Przez cały tydzień w dni powszednie zapraszamy na roraty. W sanktuarium o 6:30, w kościele parafialnym o 17:30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Na Roraty wieczorne szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami oraz młodzież.
 8. Za tydzień 19 grudnia zapraszamy do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Spowiedź odbędzie się w kościele parafialnym w godzinach od 15.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy. Nie bądźmy obojętni na Boga i jego łaskę przygotujmy się do spotkania z Nim i korzystajmy z sakramentu pojednania.
 9. Dziękujemy za wszystkie ofiary na budowę organów do kościoła parafialnego. Dziękujemy także za włączenie się w akcję paczuszka dla maluszka. Bóg zapłać.
 10. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania u pana kościelnego poświęconych opłatków na stół wigilijny. Zachęcamy także do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. Z racji sytuacji nadzwyczajnej kolęda w tym roku jest na zaproszenie. Jeśli ktoś z Szanownych Parafian chciałby przyjąć księdza, aby pobłogosławił Państwa i poświęcił mieszkanie, wychodząc z kościoła może zabrać ze sobą formularz zgłoszeniowy na kolędę. Wypełniony formularz prosimy wrzucić na składkę w następną niedzielę. Można także po każdej Mszy św. zapisać się bezpośrednio w zakrystii.
 12. Przez przyczynę Matki Bożej naszej patronki,  módlmy się o dobrą spowiedź przed Bożym Narodzeniem, o powrót do zdrowia tak wielu chorych naszych parafian oraz za wszystkich dobrodziejów, którzy pomagają materialnie przyczyniając się do upiększania naszego kościoła parafialnego i sanktuarium. Pod Twoją obronę…