Ogłoszenia parafialne 12 maja 2019 r.

11.05.2019 r.

1. Komunikat Ks. Biskupa: Drodzy Diecezjanie! Przed 26 laty biskup Piotr Bednarczyk dokonał poświęcenia obrazu Świętej Rity w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Od tamtej pory stale rośnie liczba czcicieli św. Rity, którzy przybywają do Nowego Sącza, by przed Jej obrazem prosić o pomoc w beznadziejnych często po ludzku sprawach. Wiele osób zostało wysłuchanych, co poświadczają wpisy dokumentujące otrzymane cuda i łaski. W związku z rozwijającym się kultem, odpowiadając na prośbę duchowieństwa oraz wiernych, zostanie erygowane w Nowym Sączu Sanktuarium Świętej Rity. Będzie to zarazem pierwsze w Polsce sanktuarium tej Świętej. Bardzo gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, na uroczyste ogłoszenie Sanktuarium Świętej Rity w niedzielę 19 maja br. o godz. 12.00, w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Uroczystość będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz a także przez Telewizję „Trwam”. Wszystkim, którzy będą pielgrzymować do nowego Sanktuarium oraz całej rodzinie diecezjalnej udzielam pasterskiego błogosławieństwa. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  2. Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Uroczystość ta rozpoczyna tzw. "Biały Tydzień". Prosimy, aby dzieci przez najbliższe dni przychodziły codziennie wraz z rodzicami do kościoła parafialnego, by uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszy św.
  3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w kościele parafialnym odbywają się o godz. 17.00, a w sanktuarium po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii św. Podczas tej Mszy św. nastąpi uroczyste poświęcenie i przyjęcie dzieci do Szkaplerza Świętego. Z tej racji zapraszamy do kościoła dzieci kl. IV wraz z rodzicami na próbę, która odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 po Mszy św. w kościele parafialnym.
  5. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, dziś także z racji II niedzieli miesiąca. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Wszystkich ofiarodawców polecamy podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy także wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy kościele.
  6. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Andrzej Tanaś. Polećmy jego dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu..