Ogłoszenia parafialne 13 grudnia 2015 r.

Data

13.12.2015 r.

 1. Jutro 14 grudnia przypada w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek jest następujący: w sanktuarium o godz. 7.30 Msza św. z kazaniem, po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Poprowadzą ją od 9.00 mieszkańcy z ul. Wodna, NMP, Nadbrzeżna Dolna, Szewska, Sądowa, Przedszkolaków, Drzymały, Piotrowskiego, Konarskiego Tuchowska; od 11.00 ul. Torowa, Stanisza, Wspólna, Ziaji, Dąbrowskiego, o godz. 12.00 zakończenie połączone z modlitwą Anioł Pański w int. Ojca św., w kościele parafialnym wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 i Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, nastepnie  adoracja do godz. 17.30 zakończona Mszą św. z kazaniem. Od godz. 15.00 na adorację zapraszamy mieszkańców ul. Sanguszków, Braci Saków z ulicami przyległymi, Okrężna z ulicami przyległymi; od 16.00 Gumniska, Fąfary, Urwana Piastowska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna Łanowa i pozostałe ulice.
 2. Również jutro po Mszy św. wieczornej w sanktuarium spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 3. W środę rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która bezpośrednio przygotuje nas do duchowego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Nowenna codziennie po roratach.
 4. W piątek 18 grudnia zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo ku czci św. O. Pio.
 5. W sobotę 19 grudnia będzie spowiedź św. adwentowa. Spowiadać będziemy w nowym kościele od 14.00 do 17.30, a w sanktuarium od 18.00 do 19.30. Prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu, aby skorzystać z sakramentu pokuty i z Bożą łaską przeżyć Święta Bożego Narodzenia. Również w tym dniu od godz. 9.00 pójdziemy do chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii. Kapłani udadzą się do tych chorych którzy zostaną zgłoszeni.  
 6. W niedzielę na Mszę św. o godz. 8:30 zapraszamy członków parafialnego oddziału Caritas, a po niej na spotkanie.
 7. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa:
  - codziennie w dni powszednie roraty w sanktuarium o 6:00, w nowym kościele o 17:30. Na roraty do nowego kościoła zapraszamy dzieci. Ponadto:
  -
  we wtorek wieczorem w sanktuarium nowenna do Bożego Miłosierdzia,
  - w piątek zapraszamy do parafialnego kościoła na adorację od godz. 15.00,
  - w środę w kościele parafialnym, a w sobotę w sanktuarium nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej
 8. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prosimy także o składanie paczek z żywnością pod figurą św. Antoniego, aby wesprzeć ubogich. Przy wyjściu z kościoła można także zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny. Sianko to rozprowadzają Panie z Caritas.
 9. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii oraz na tacę, także z racji dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców pragniemy polecać podczas sobotniej nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem.
 10. W przyszłym tygodniu będziemy przygotowywać nasze kościoły do Bożego Narodzenia. Wystrojem zajmują się mieszkańcy poszczególnych ulic, tak jak to było dotychczas w tradycji naszej parafii, a odpowiedzialnymi za całość są w sanktuarium Bractwo Szkaplerza, zaś w kościele parafialnym młodzież i grupa św. O. Pio. Szczegółowe informacje za tydzień.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Irena Kumorek i Cecylia Orszulak polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…