Ogłoszenia parafialne 13 marca 2016 r

14.03.2016 r.

1. Komunikat ks. biskupa Drodzy Młodzi Siostry i Bracia! Na drodze przygotowań do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży przeżywamy spotkania pod nazwą „Synaj”. Podczas ostatniego już – „V Synaju”, który będzie miał miejsce w Tarnowie w Niedzielę Palmową, zatrzymamy się nad wydarzeniem wejścia do Ziemi Obiecanej. Spotkanie młodzieży w ramach „V Synaju” będzie obejmowało dwa dni. Pierwsza jego część odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową w jedenastu Okręgach Duszpasterstwa Młodzieży na terenie naszej diecezji. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00. W programie przewidziana jest m.in. konferencja wprowadzająca, Godzina Miłosierdzia, Eucharystia oraz uwielbienie. Druga część „V Synaju” będzie miała miejsce w Tarnowie w Niedzielę Palmową. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 10.00 na Rynku Tarnowskim, po czym przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia w Katedrze. Następnie o godz. 12.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa. Podążając ulicami miasta udamy się w kierunku kościoła bł. Karoliny, gdzie sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, której początek przewidziany jest na godz. 14.30. Drodzy Młodzi! Gorąco zapraszam Was do udziału zarówno w pierwszym dniu „V Synaju” w poszczególnych Okręgach Duszpasterstwa Młodzieży, jak również do ogólnodiecezjalnego spotkania w Tarnowie w Niedzielę Palmową. Niech tak bliska już perspektywa Światowych Dni Młodzieży jeszcze bardziej pobudzi waszą wyobraźnię miłosierdzia oraz aktywność, tak, aby każdy na swój sposób i na miarę własnych możliwości włączył się w przygotowanie duchowe i organizacyjne do tego wielkiego wydarzenia. Oczekując na wspólne spotkanie udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa! † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  2. W poniedziałek 14 marca zapraszamy do kościoła parafialnego na godz. 17.30 gimnazjalistów z klas III wraz z rodzicami na Mszę św. a po niej na specjalne spotkanie w czasie którego zostaną podane informacje dotyczące kolejnych dni przygotowań do sakramentu bierzmowania, który młodzież otrzyma w najbliższy czwartek w tarnowskiej Katedrze. Również w poniedziałek kolejne spotkanie ma grupa biblijna.
  3. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła parafialnego ministrantów i lektorów na spotkanie. Będą omawiane bardzo ważne sprawy związane z ich posługą.
  4. Za tydzień będzie niedziela palmowa. Na Mszy św. o 12.00 w kościele parafialnym poświęcenie palm i uroczysta procesja z palmami, zaś po Mszy św. odbędzie się konkurs palm. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone. Serdecznie zapraszamy.
  5. Dzisiaj zachęcamy do nabywania zestawu ciast przygotowanego przez nasz parafialny oddział Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na paczki świąteczne dla rodzin ubogich. Zaś w piątek 18 marca w godzinach od 14.00 do 15.00 będzie rozdawanie paczek. Prosimy, aby wyposażyć się w pojazd, ponieważ razem z paczkami rozprowadzać także będziemy ponad 2 tony jabłek i marchewki. Zapraszamy.
  6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii dziś także z racji II niedzieli miesiąca. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie nowennowej do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem.
  7. W najbliższy czwartek 17 marca o 17.00 w rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii, które w tym roku połączone zostały z rekolekcjami szkolnymi. Program rekolekcji jest wywieszony przy wyjściu z kościoła, można go zabrać także ze sobą na wydrukowanych kartach oraz na stronie internetowej parafii. Można się z nim zapoznać.