Ogłoszenia parafialne 13 marca 2022 r.

Data

13.03.2022 r.

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki w sanktuarium o godz. 9.00, a godz.17.00 i godz. 19.00 w kościele parafialnym, Gorzkie żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 16.00.
 2. Jutro na godz. 17.30 zapraszamy do kościoła parafialnego grupę biblijną.
 3. We wtorek swoje spotkanie ma DSM. Dziewczynki młodsze o godz. 16.30, a starsze o godz. 18.00.
 4. W piątek na godz. 17.30 zapraszamy do kościoła parafialnego ministrantów i lektorów. Przy tej okazji gratulujemy Ks. Zbigniewowi i jego podopiecznym z LSO zajęcia II miejsca w dekanalnych rozgrywkach piłkarskich.
 5. W najbliższą sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Józefa. Msze św. tak jak w dni powszednie. W tym dniu rozpoczniemy w Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do 25 marca, czyli do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane na budowę organów w kościele parafialnym. Pragniemy poinformować, że rozpoczęliśmy prace stolarskie na chórze, dlatego też ze względu na bezpieczeństwo wejście na chór jest zamknięte, aż do odwołania.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się przygotowanie transportu z darami dla potrzebujących w Obertynie na Ukrainie, w szczególności szkolnym wspólnotom, motocyklistom, kapłanom i siostrom zakonnym, diecezjalnym męskim wspólnotom oraz parafialnym grupom duszpasterskim, a także niezliczonej rzeszy osób prywatnych. Dziękujemy również uczestniczącym w segregowaniu, pakowaniu i załadunku darów. Ks. Artur Zaucha wraz z mieszkańcami Obertyna jest ogromnie wdzięczny za okazane dobro.
 8. Natomiast, na chwilę obecną, gościmy 39 osób z Ukrainy, które znalazły schronienie u rodzin naszych parafian. Bardzo dziękujemy za otwarcie nie tylko swoich serc, ale i domów. Jako wspólnota parafialna chcemy Was w tym wesprzeć, dlatego prosimy o zgłaszanie się do księdza Proboszcza, w celu omówienia szczegółów.
 9. Ze względu na wchodzącą w życie ustawę, regulującą kwestie pomocy obywatelom Ukrainy, Urząd Gminy Miasta Tarnowa rozpocznie nadawanie numerów PESEL oraz zakładanie profili zaufanych uchodźcom wojennym wg nowych, określonych w ustawie zasad. Wnioski o nadanie numeru PESEL i profilu zaufanego przyjmowane będą w Urzędzie Miasta Tarnowa od środy, w budynku przy ul. Nowej 4.  Aby złożyć wniosek należy posiadać rejestrację wjazdu uzyskaną podczas kontroli granicznej lub potwierdzoną przez komendanta placówki Straży Granicznej.
 10. Bożemu miłosierdziu polećmy duszę śp. Włodzimierza Łobosa, który odszedł z naszej wspólnoty do wieczności. Polećmy także wszystkich, którzy utracili życie na wojnie. Dobry Jezu …
 11. Przez wstawiennictwo Matki Bożej módlmy się o pokój na Ukrainie, o nawrócenie Rosji oraz za wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pomagają uchodźcom. Pod Twoją obronę…