Ogłoszenia parafialne 13 września 2020 r.

Data

12.09.2020 r.

  1. Jutro przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża św. W związku z tym zapraszamy do kościoła parafialnego na Drogę Krzyżową o godz. 17.00, a po niej na Eucharystię po której będzie można złożyć do puszek ofiary na pomoc dla Ziemi Świętej.
  2. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  3. W piątek wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona Polski i polskiej młodzieży. Zapraszamy w tym dniu szczególnie młodzież naszej parafii na Mszę św. o godz. 17.30, aby wypraszać za wstawiennictwem swego patrona potrzebne łaski do dobrego życia opartego na prawdziwych wartościach, które dał nam Bóg. Na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo relikwiami św. Stanisława Kostki.
  4. Również w piątek zapraszamy na swoje spotkanie ministrantów po zakończeniu Mszy św. na 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy także nowych chętnych na spotkanie, którzy pragną zapisać się na ministranta.
  5. W sobotę wieczorem o 18.30 w sanktuarium na Burku nowenna z odczytaniem podziękowań i próśb oraz Msza św. w int. nowennowych.
  6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie dziś także z racji II niedzieli miesiąca. Niech Maryja nasza opiekunka wyjedna wam u Boga wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać.
  7. Informujemy, że od wczoraj rozpoczęliśmy transmisję sobotniej modlitwy różańcowej z naszego sanktuarium w naszym diecezjalnym radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom chorym i starszym nie mogącym wychodzić z domu, aby mogły w ten sposób łączyć się z naszym sanktuarium we wspólnej modlitwie. Różaniec transmitowany jest o godz. 20.00. Przypominamy, że również w soboty transmitowana jest Msza św. o godz. o 6.30.
  8. W przyszłą niedzielę będą zbierane podpisy, w których jako katolicy możemy wyrazić nasze ubolewanie oraz sprzeciw wobec wykorzystywania naszych symboli religijnych, w celu ośmieszania naszej świętej wiary. Jest to ogólnopolska akcja, która ma na celu budzić tożsamość katolicką przy równoczesnym poszanowaniu godności każdego człowieka. Prosimy, aby podpisy pomogli zbierać członkowie SRK.