Ogłoszenia parafialne 14 kwietnia 2019 r.

13.04.2019 r.

1. W Wielki Poniedziałek zapraszamy do kościoła parafialnego na 18.00 na projekcję filmu Pasja.
  2. W Wielki Wtorek po Mszy św. wieczornej będziemy sprzątali kościół parafialny na święta, zapraszamy grupy duszpasterskie i parafian do pomocy. Natomiast młodzież prosimy o pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  3. W Wielką Środę na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkich lektorów i ministrantów na próbę asysty. A na godz. 20.00 zapraszamy pod katedrę na Drogę Krzyżową ulicami miasta.
  4. Również w środę od godz. 16.00 w sali Caritas przy sanktuarium będą rozdawane paczki dla potrzebujących.
  5. W Wielki Czwartek od godz. 8.30 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii do środy włącznie. Kapłani pojadą do tych, którzy zostaną zgłoszeni.
  6. W Wielki Czwartek obchodzić będziemy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentu Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św. Po południu w kościele parafialnym o g. 18.00 uroczysta Msza św. wieczerzy Pańskiej. Od Mszy wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Sacrum, którego porządek podany jest na wydrukowanych kartkach.
  7. Wielki Piątek to Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie ma Mszy św. Droga Krzyżowa o godz. 8.00 w kościele parafialnym, a o g. 9.00 w sanktuarium. Wieczorem w kościele parafialnym o g. 17.30 obrzędy Męki Pańskiej. Prosimy parafian, aby na Wielki Piątek przyozdobili krzyż misyjny i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast osoby od 18 do 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego, czyli 3 posiłki w ciągu dnia dwa lekkie i jeden do sytości. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy. Dotyczy to również osób korzystających ze zbiorowego żywienia.
  8. W Wielką Sobotę obchodzimy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Od rana będziemy adorowali krzyż Chrystusowy, a w kościele parafialnym także Pana Jezusa w grobie. Rano poświęcenie pokarmów w obydwu kościołach; w nowym kościele o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00; a w sanktuarium o 10.30 i 11.30. Wieczorem o g. 19.00 w kościele parafialnym odbędą się Obrzędy Wigilii Paschalnej. Na tą liturgię przynosimy świece.
  9. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja Rezurekcyjna w kościele parafialnym o godzinie 6.00. Serdecznie zapraszamy.
  10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii dziś także z racji II niedzieli miesiąca. Bóg zapłać.