Ogłoszenia parafialne 14 listopada 2021 r.

Data

13.11.2021 r.

  1. KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC ESKALACJI NAPIĘĆ NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ

Kolejną dobę jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. W imieniu Konferencji Episkopatu Polski stanowczo potępiam wykorzystywanie przez stronę białoruską dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski. Migranci w większości są ofiarami bezwzględnych działań politycznych oraz chciwości mafii przemytniczych. Z tego powodu pragnę raz, jeszcze powtórzyć, że osobom dotkniętym tym złem potrzebna jest nasza solidarna troska. Jednocześnie kieruję słowa wdzięczności wobec osób oraz instytucji, niosących taką pomoc, z poszanowaniem obowiązującego w Polsce prawa. Pragnę też wyrazić moje uznanie dla wszystkich służb państwowych, w tym przede wszystkim dla Straży Granicznej, wojska i policji za pełną oddania obronę polskich granic. Zapewniam o mojej modlitewnej bliskości wobec Was i Waszych bliskich, w tych trudnych momentach służby dla dobra ojczyzny. Wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli proszę o pomoc materialną, gorącą modlitwę w intencji Polski, w intencji ofiar tego kryzysu oraz o jego pokojowe zażegnanie.

+ Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

2. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośbą o włączenie się do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju. Zbiórka do puszek będzie miała miejsce w niedzielę 21 listopadabr.

3. W dalszym ciągu zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych oraz udziału w listopadowych nabożeństwach wypominkowych. W kościele parafialnym o godz. 17.00, a w sanktuarium o godz. 18.00.

4. W sobotę na godz. 18.30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św.

5. Przyszła Niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego. Kościół w tym dniu oddaje cześć CHRYSTUSOWI KRÓLOWI WSZECHŚWIATA. Za pobożne odmówienie "Aktu poświecenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi" - można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uczynimy to wspólnie po każdej Mszy św. 

6. Spotkania w tym tygodniu: - Odnowa w Duchu Św. w poniedziałek o godz. 18.30, - aspiranci i ministranci w piątek o godz. 17.30; schola dziecięca w sobotę o godz. 10.00, spotkanie młodzieży Tarnowa „SYNAJ” w sanktuarium MB Fatimskiej sobota o godz. 19.00

7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary oraz te składane w ostatnim czasie, na budowę organ. Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców troszczących się o upiększanie kościoła parafialnego i sanktuarium będziemy polecać w modlitwie podczas sobotniej nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej łaskami słynącym obrazem.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Janina Trzaska mama naszej siostry Agaty. Polećmy jej duszę dobremu Bogu. Dobry Jezu ...

9. Polećmy także w modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej wszystkie rodziny w Libanie, rodziny naszej parafii oraz ofiarodawców prosząc o łaski Boże. Pod Twoją…