Ogłoszenia parafialne 14 października 2018 r.

Data

13.10.2018 r.

  1. Komunikat Ks. Biskupa: Drodzy Diecezjanie! Gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które od października rozpoczęło kolejny rok swojej działalności. W ramach tegorocznych wykładów zostaną omówione poszczególne sakramenty Kościoła. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 17.30, a także powtarzane w poniedziałki o godz. 19.00. Wykłady będą również zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Usilnie zachęcam do skorzystania z tej niezwykle cennej oferty oraz do osobistej regularnej lektury Pisma Świętego. Wszystkim Słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie. W tym duchu udzielam pasterskiego błogosławieństwa † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.
  2. Jutro w sanktuarium spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Św.
  3. W środę zapraszamy na 17.00 AK.
  4. W czwartek swoje spotkanie formacyjne o 18.15 będą mieć klasy 3 gimnazjum i 8 SP. Prosimy, aby na to spotkanie przybyli z rodzicami.
  5. W piątek na 17.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i św. O. Pio.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny. Składka z tej niedzieli przeznaczona zostanie na potrzeby misjonarzy.
  7. Zachęcamy także do modlitwy różańcowej w kościele parafialnym o 17.00 a w sanktuarium po Mszy św. wieczornej.
  8. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii lub kancelarii możemy odebrać gotowe kartki wypominkowe, na których zapiszemy imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy wypominać w naszym kościele w listopadzie i przez cały rok. Wypełnione kartki składamy w zakrystii, kancelarii lub na tacę w kościele z dopiskiem wypominki. Przy wypominkach rocznych prosimy także o zaznaczenie, na którą godzinę i w którym kościele mają zostać wygłoszone. Dotyczy to zarówno wypominek rocznych jak i listopadowych.
  9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane z racji II niedzieli miesiąca. Bóg zapłać. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w procesji różańcowej ulicami miasta, która odbyła się w ubiegłą niedzielę. Szczególne podziękowania dla Ks. Zbigniewa i Ks. Radosława, którzy podjęli się koordynacji całej procesji, podziękowania również dla prowadzących śpiew oraz rozważania podczas procesji. Wszystkich, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić procesję polecać będziemy w modlitwie podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej w najbliższą sobotę.
  10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Anna Pabian i Kazimierz Krawczyk. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…