Ogłoszenia parafialne 14 sierpnia 2022 r.

14.08.2022 r.

1. Jutro Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00; 9.00; 12.00 i 17.30, a w sanktuarium o godz. 8.00; 10.30 i 18.30. Na Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. W środę 17 sierpnia wyrusza 40- Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Rozpocznie ją Msza św. na Placu Katedralnym o godz. 6.30. Pielgrzymka trwa 9 dni i zakończy się w przyszły czwartek w godzinach popołudniowych. Wszystkich pielgrzymów, zwłaszcza z naszej parafii pragniemy wspierać w codziennych modlitwach.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Jacka prezbitera, a w sobotę św. Bernarda opata. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich św. Patronów.
  4. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie, dziś także z racji II niedzieli miesiąca. Niech Bóg, którego hojność jest bez miary, wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie. Wszystkich polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu naszej Patronki Maryi Królowej Szkaplerza Świętego.
  5. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Aurelia Zych. Polećmy jej duszę dobremu Bogu. Dobry Jezu…
  6. Jak już wiemy Decyzją Kurii Biskupiej Księża Zbigniew i Radosław odchodzą do parafii Męcina i Ropa, aby tam pełnić funkcje wikariuszy. W imieniu nas kapłanów i całej wspólnoty parafii serdecznie dziękuję za przykładną, solidną pracę duszpasterską i katechetyczną w ciągu tych wielu lat. Dziękuję za wielką troskę o piękno liturgii, za pracę z dziećmi i młodzieżą, za opiekę i prowadzenie grup duszpasterskich. Dziękujemy za pogodę ducha, uśmiech i wielką otwartość na potrzeby drugiego człowieka oraz za przykładną służbę w konfesjonale. Niech Matka Boża Szkaplerzna otacza płaszczem opieki Ks. Zbigniewa i Radosława niech pomaga w pokonywaniu wszelkich trudności i wspiera w dalszej posłudze kapłańskiej i duszpasterskiej. Wszyscy życzymy Szczęść Boże!