Ogłoszenia parafialne 15 października 2017 r.

Data

18.10.2017 r.

1.          Komunikat Ks. Biskupa: Drodzy Diecezjanie! W niedzielę 22 października br. wyruszy ulicami Tarnowa procesja różańcowa, której hasłem przewodnim będą słowa wypowiedziane przez Matkę Bożą w Fatimie: „NA KONIEC MOJE NIEPOKALANE SERCE ZATRIUMFUJE!”. Procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej a jej szlak będzie prowadził do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Trasa procesji przebiegać będzie następującym ulicami Tarnowa: Najświętszej Marii Panny – plac przy Sanktuarium MB Szkaplerzenej, Narutowicza, Urszulańską, Bema, Krakowską, Sikorskiego, Szkotnik, Słowackiego, ks. Sitki, al. Matki Bożej Fatimskiej – plac przy Sanktuarium MB Fatimskiej. Procesja będzie zatrzymywać się przy tarnowskich kościołach znajdujących się wzdłuż trasy, tj. przy kościele św. Maksymiliana, św. Rodziny i Miłosierdzia Bożego. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. Procesja różańcowa, organizowana od kilku lat w naszym Mieście, jednoczy mieszkańców Tarnowa na wspólnotowej modlitwie w ważnych zarówno dla naszej lokalnej społeczności jak i całej rodziny ludzkiej intencjach. W tym roku modlitwa różańcowa będzie szczególnym wołaniem do Boga o dar pokoju na świecie i odrodzenie świętości życia w naszych rodzinach. Gorąco zapraszam wszystkich do licznego udziału w procesji i modlitwie różańcowej, która wieczorem 22 października wypełni przestrzeń naszego Miasta. Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

2.   W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się: 
 w kościele parafialnym o godz. 17:00, w  sanktuarium po Mszy św. wieczornej.

3.   Jutro w sanktuarium spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Św.

4.   W środę zapraszamy na Mszę św. a po niej na spotkanie AK.

5.   W piątek o 16.00 spotkanie z kandydatami na ministrantów.

6.   W piątek na 17.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i św. O. Pio. na nabożeństwo.

7.   W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny. Składka z tej niedzieli przeznaczona zostanie na potrzeby misjonarzy min. dla naszej parafianki Magdaleny pracującej w Kamerunie.

8.   Przy wyjściu z kościoła w zakrystii lub kancelarii możemy odebrać gotowe kartki wypominkowe, na których zapiszemy imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy wypominać w naszym kościele w listopadzie i przez cały rok. Wypełnione kartki składamy w zakrystii, kancelarii lub na tacę w kościele z dopiskiem wypominki. Prosimy także o zaznaczenie, na którą godzinę  i w którym kościele mają zostać wygłoszone. Dotyczy to zarówno wypominek rocznych jak i listopadowych.

9.   Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej .

10.        21 i 22 października (sobota i niedziela) 2017 r., w godzinach 10:00 – 18:00 w Tarnowie w III Liceum Ogólnokształcącym, w Centrum Sztuki Mościce, w Galerii Tarnovia i Galerii Gemini odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Pomóż Asi i Innym”. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji. Szpik nie jest pobierany z kręgosłupa".

11.        Modlimy się o dobre owoce misji parafialnych rozpoczynających się za tydzień; Pod Twoją…