Ogłoszenia parafialne 16 kwietnia 2017 r.

16.04.2017 r.

1.  Jutro drugi dzień Świat Wielkanocnych. Porządek Mszy św. - niedzielny. Składka jutrzejsza jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet JPII w Krakowie i Tarnowie.

2.  W najbliższy piątek na godz. 17.30 zapraszamy czcicieli O. Pio na wspólną modlitwę.

3.  W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele parafialnym będzie specjalne nabożeństwo na które serdecznie zapraszamy.

4.  Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii. Bóg zapłać również jednej rodzinie za ofiarę na konserwację obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas  nowenny.

5.  Drodzy moi. Zakończyliśmy czas Wielkiego Postu. Uwieńczyło go Triduum Sacrum. W głębokiej wierze i pobożności przeżyliśmy Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Chcemy dziś w to największe Święto roku wyrazić wdzięczność Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za hojność łask, jakich udzielał nam, uczestniczącym w poszczególnych nabożeństwach Wielkiego Postu. Były to: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, spowiedź św. i Triduum Sacrum. Teraz postarajmy się zachować to, co uzyskaliśmy w tych zbawczych wydarzeniach.

6.  Dziękuję również tym, którzy pomogli nam w tych nabożeństwach uczestniczyć i w ich świetle odnajdywać siebie, swoją osobowość i duchowość. Najpierw dziękuję serdecznie ks. Radosławowi kaznodziei pasyjnemu oraz rekolekcjoniście szkolnemu, za pełne treści i bardzo trafiające do serc nauki, oraz za sposób ich przekazywania, tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Myślę, że pozostaną na długo w naszej pamięci, a może wycisną jakieś piętno na życie.

7.  Dziękuję naszym kapłanom,  siostrom zakonnym, całej Służbie Liturgicznej - ministrantom, lektorom, kantorom. Dziękuję wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele. Było tego bardzo wiele. Bardzo dziękuję za ofiary na świąteczną dekorację oraz tym osobom, które je zebrały, przygotowały i wystroiły Ciemnicę i Grób Pański a także wszystkim sprzątającym przygotowującym nasze świątynie na święta.

8.  Dziękuję wszystkim Grupom Duszpasterskim za organizowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście i prowadzenie adoracji przy Ciemnicy i Grobie Chrystusa. Na koniec dziękuję wam - drodzy bracia i siostry za duże zaangażowanie religijne i chrześcijańską postawę podczas całego Wielkiego Postu. Dziękuję za liczny udział w poszczególnych nabożeństwach i w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej.

9.  Wraz ze wszystkimi kapłanami pacującymi w naszej parafii życzę Wam, by Zmartwychwstały był żródłem  niewyczerpanej ufności w moc dobra i miłości. Niech  Zmartwychwstały Jezus na stałe zamieszka w Waszych sercach i rodzinach. Szczęść Boże!