Ogłoszenia parafialne 16 stycznia 2022 r.

16.01.2022 r.

1. Komunikat Ks. Biskupa: Drodzy Diecezjanie! Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem polowym Wojska Polskiego biskupa Wiesława Lechowicza, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i zarazem delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy Księdzu Biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi Księdzu Biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.
  2. Jutro do kościoła parafialnego na godz. 17.30 zapraszamy Odnowę w Duchu Św.
  3. We wtorek rozpoczynamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
  4. W piątek dzień Babci, a w sobotę dzień Dziadka. Wszystkim składamy serdeczne życzenia oraz otaczamy serdeczną modlitwą. Dobrze, że jesteście.
  5. W sobotę zapraszamy na 18.30 na nabożeństwo szkaplerzne i Mszę św.
  6. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, także z racji nabożeństw kolędowych, aby wesprzeć utrzymanie parafii i budowę organ. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.
  7. I jeszcze jedna ważna wiadomość. Ponieważ koszty ogrzewania rosną potężnie wzrosły i pragnąc je trochę obniżyć informujemy, że od jutra w dni powszednie Msze św. wieczorne będą odprawiane w dolnym kościele. Wejście od strony ulicy Mostowej. Serdecznie zapraszamy.
  8. Osobę Ks. Biskupa Wiesława oraz wszystkie rodziny naszej parafii polećmy wstawiennictwu Matki Bożej. Pod Twoją obronę…