Ogłoszenia parafialne 17 grudnia 2017 r.

Data

19.12.2017 r.

 1. W najbliższy czwartek od 15.00 do 16.30 będą rozdawane paczki dla ubogich w świetlicy Caritas przy sanktuarium. Przy tej okazji dziękujemy tym, którzy poprzez ofiary pomogli potrzebującym.
 2. W czwartek 21 grudnia odbędzie się spowiedź. Spowiadać będziemy w kościele parafialnym od godz. 14.00 do 18.00.
 3. W czwartek na godz 18.15 zapraszamy młodzież kl. 3 gimnazjum.
 4. Młodzież naszej parafii, uczniów gimnazjum, SRK, wspólnotę O. Pio, służbę kościelną wraz z innymi chętnymi parafianami zapraszamy w najbliższy piątek do pomocy przy świątecznym wystroju kościoła. Prosimy, aby rodzice pozwolili swoim dzieciom po Mszy św. o 17.30 popracować przy ubieraniu choinek i wystroju szopki i do sprzątania kościoła parafialnego. W sanktuarium wystrój będzie wykonywać Bractwo Szkaplerza i Odnowa w Duchu św. Odpowiedzialnymi za całość są Ks. Radosław, Ks. Andrzej, Pani Adrianna, Panowie kościelni.
 5. Również w piątek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa. Będą ustalane ważne sprawy.
 6. W sobotę od godz. 8.30 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii do środy włącznie. Kapłani pojadą do tych, którzy zostaną zgłoszeni.
 7. Uwaga niedziela za tydzień to równocześnie Wigilia. Dlatego wyjątkowo będzie zmieniony porządek Mszy św. W kościele parafialnym o 7.00, 9.00, 10.00 i 12.00, a w sanktuarium o 8.00, 10.30 i 22.00.
 8. Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał tydzień. Przygotujmy się do tych świąt przede wszystkim duchowo. W Wigilię Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym spotkamy się przy wspólnym stole, aby oczekiwać na narodzenie Zbawiciela świata. Zachowując święte zwyczaje naszych przodków wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i łamaniu się opłatkiem. Oby nie zabrakło śpiewu kolęd. Niech atmosfera tego wieczoru będzie radosna i prawdziwie rodzinna. Pamiętajmy też, że stół wigilijny jest zawsze bezalkoholowy. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornych.
 9. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką w sanktuarium o godz. 22.00 a w kościele parafialnym o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w Pasterce. Ofiary wówczas zebrane będą przeznaczone, jak co roku na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie, jak również w drugi dzień świąt, Msze św. według porządku niedzielnego.
 10. Dziękujemy z całego serca za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii oraz na tacę, aby wesprzeć dzieło budowy naszej świątyni. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam za waszą hojność serca. Bóg zapłać także za prace przy sanktuarium.
 11. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Promyczek dobra z płytą DVD
  i Gościa Niedzielnego.
 12. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na organizowanie pomocy dla rodzin w trudnej sytuacji bytowej.