Ogłoszenia parafialne 17 grudnia 2023 r.

16.12.2023 r.

1. Przez cały tydzień w dni powszednie zapraszamy na roraty. W sanktuarium o godz. 6:30, w kościele parafialnym o godz. 17:30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów.
2. W czwartek 21 grudnia odbędzie się spowiedź. Spowiadać będziemy w kościele parafialnym od godz. 15.00 do 18.00.z półgodzinną przerwą o 16.30 spowiedź święta.Zachęcamy do niej wszystkich, którzy jeszcze nie pojednali się z Bogiem, szczególnie dzieci i młodzież. Spowiedź odbędzie się w kościele parafialnym.
3. Wychodząc z kościoła można nabyć u pana kościelnego poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do nabycia są także świece.
4. Dziękujemy z całego serca za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii oraz na tacę, aby wesprzeć dzieło wymiany okien w kościele parafialnym. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam za waszą hojność serca. Dziękujemy także Rycerzom Kolumba za zorganizowanie paczek i rozwiezienie ich do potrzebujących rodzin. Bóg zapłać.
5. W środę zapraszamy mężczyzn do pomocy w porządkowaniu kościoła parafialnego po rusztowaniach, które będą w tym dniu demontowane oraz odfoliowaniu organów i drogi krzyżowej.
6. W środę i w czwartek po Mszy św. wieczornej dekorowaniem kościoła parafialnego zajmie się Grupa Biblijna oraz Młodzież. Natomiast w piątek po godz. 8.00 dekorowaniem w sanktuarium zajmie się Bractwo Szkaplerzne, Odnowa w Duchu Św.
7. W piątek po godz. 15.00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. Kapłani pojadą do tych, którzy zostaną zgłoszeni.
8. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie sprzątanie kościoła parafialnego. Prosimy dorosłych oraz młodzież do pomocy w przygotowaniu kościoła na święta.
9. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
10. Uwaga niedziela za tydzień to równocześnie Wigilia, nie będzie Mszy św. wieczornych! Dlatego porządek Mszy św. będzie następujący: w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 i 12.00, a w sanktuarium o godz. 8.00, 10.30.
11. W Wigilię Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym spotkamy się przy wspólnym stole, aby oczekiwać na narodzenie Zbawiciela świata. Zachowując święte zwyczaje naszych przodków wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i łamaniu się opłatkiem. Oby nie zabrakło śpiewu kolęd. Niech atmosfera tego wieczoru będzie radosna i prawdziwie rodzinna. Pamiętajmy też, że stół wigilijny jest zawsze bezalkoholowy.
12. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką, która odbędzie się w kościele parafialnym o godz.24.00. Ofiary wówczas zebrane będą przeznaczone, jak co roku na Fundusz Obrony Życia.
13. W Boże Narodzenie, porządek Mszy św. jest następujący: w sanktuarium o godz. 8.00
i 10.30, a w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 17.30.
14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Weronika Dębosz i Piotr Rajs. Polećmy ich dusze dobremu Bogu. Dobry Jezu .