Ogłoszenia parafialne 17 kwietnia 2016 r

18.04.2016 r.

1. W poniedziałek 18 kwietnia w sanktuarium spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
  2. W piątek 22 kwietnia o godz. 16.30 spotkanie ministrantów, natomiast o godz. 18.00 spotkanie lektorów.
  3. W sobotę 23 kwietnia będziemy obchodzić Uroczystość Św. Wojciecha głównego patrona Polski. W tym dniu na Mszach św. będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla naszej ojczyzny.
  4. Ojciec święty Franciszek 3 kwietnia br. podczas południowej modlitwy Maryjnej Regina Coeli zwrócił się do całego Kościoła w Europie, aby zjednoczył się w geście miłości i przekazał na rzecz cierpiącego narodu ukraińskiego szczodry i szlachetny dar zebrany w formie specjalnej pieniężnej składki w niedzielę 24 kwietnia. W związku z tym w najbliższą niedzielę przedstawiciele parafialnych oddziałów Caritas przeprowadzą po wszystkich Mszach świętych zbiórkę ofiar do puszek, które to ofiary zostaną w całości przeznaczone Kościołowi na Ukrainie, jako wyraz bliskości i solidarności Ojca Świętego oraz całego Kościoła z narodem ukraińskim.
  5. Zachęcamy wszystkich do ofiarności na ten cel, a członków Caritas prosimy o wsparcie w jego realizacji.
  6. Ponadto w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa:
    - w kościele parafialnym w środę na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej, a w piątek na modlitwę do Bożego Miłosierdzia – rozpoczęcie o godz. 15.00;
    - w sanktuarium we wtorek wieczorem na nowennę do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym wizerunkiem.
  7. 30. kwietnia zapraszamy na coroczną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Program w gablocie ogłoszeń. Koszt 10 zł od osoby.
  8. W zakrystii i u ks. Artura znajduje się lista uczestników ŚDM w Krakowie. Zapisy do końca maja. Szczegóły przy zapisach. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym szczególnym wydarzeniu dla naszej Ojczyzny.
  9. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii oraz na tacę, aby wesprzeć naszą parafię. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary które przeznaczone zostaną na WSD w Tarnowie. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla młodzieży Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła.