Ogłoszenia parafialne 17 marca 2019 r.

19.03.2019 r.

1. Komunikat Ks. Biskupa: Życie ludzkie jest wielkim darem, który ma swe źródło w miłości samego Boga. Dar ten został powierzony ludzkiej trosce, aby w sposób odpowiedzialny pozwolić mu zaistnieć, rozwijać się i wzrastać. Szczególną okazją do podkreślenia wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci jest Dzień Świętości Życia, który tradycyjnie przeżywamy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Drodzy Diecezjanie! Serdecznie zachęcam Wam do podjęcia w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki, aby miało szansę się urodzić. Zapraszam także na centralne obchody Dnia Świętości Życia, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Uroczysta Msza św., która rozpocznie się o godz. 17.00, będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Niech Maryja, Boża Rodzicielka, uczy nas troski o każde ludzkie życie.

Z pasterskim błogosławieństwem    † Andrzej Jeż    BISKUP TARNOWSKI

1. W poniedziałek o g. 18.30 w sanktuarium spotkanie Odnowy w Duchu św.
  2. W piątek spotkanie LSO o godz. 16.30
  3. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątek:

- w sanktuarium o godz. 9.00.

- w kościele parafialnym w o godz. 17.00.  oraz
  o godz. 19.30, dla młodzieży i tych którzy kończą później pracę

Gorzkie  Żale w niedzielę:

- w kościele parafialnym o godz. 16.30,

- w sanktuarium o godz. 18.15.

Bezpośrednio po Gorzkich żalach Msza święta.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy także do nabywania baranków wielkanocnych, paschalików Dochód ze sprzedaży przeznaczony na diecezjalną Caritas oraz paczki dla potrzebujących.
  2. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.
  3. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Maria Lupa, Sebastian Podkościelny, i Kazimierz Filipowicz. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…