Ogłoszenia parafialne 17 marca 2024 r.

Data

18.03.2024 r.

 

1. W dalszym ciągu zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki w sanktuarium o godz. 9.00, a w kościele parafialnym o godz. 17.00 i godz. 19.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 16.30.
2. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa. Msze św. w tym dniu tak jak w dni powszednie. Przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na różaniec i modlitwy do św. Józefa w int. rodzin
3. Również we wtorek próba chóru po Mszy św. wieczornej.
4. W najbliższą sobotę na godz. 9.30 zapraszamy na spotkanie organizacyjne ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
5. W tym tygodniu przeżywać będziemy rekolekcje. Dla uczniów rekolekcje wygłosi Ks. Krzysztof Pach z Sufczyna, a rekolekcje parafialne poprowadzi Ks. dr Stanisław Staśko z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Program rekolekcji parafialnych jest następujący:
6. W najbliższą sobotę w kościele parafialnym odbędzie się spowiedź święta rekolekcyjna. Rozpoczniemy ją o godz. 15.00.
7. Za tydzień niedziela Palmowa. N a Mszy św. o godz. 12.00 uroczysta procesja z poświęceniem palm, a po jej zakończeniu konkurs na najpiękniejszą palmę.
8. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim czasie na witraże i na utrzymanie parafii. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim potrzebnymi łaskami o co modlimy się w sanktuarium przed cudownym obliczem Matki Bożej Szkaplerznej. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona zostanie na organizację tegorocznych rekolekcji szkolnych i parafialnych oraz na wystrój ciemnicy i grobu Pańskiego. Prosimy o wsparcie i wyrozumiałość.
9. Przez wstawiennictwo Matki Bożej módlmy się o dobre przeżycie tegorocznych rekolekcji i spowiedzi świętej parafialnej, za młodzież i dzieci, chorych, cierpiących i wszystkich ludzi dobrej woli.

Niepokalana Dziewico, Królowo Szkaplerza Świętego! Pani Ziemi Tarnowskiej! Spojrzyj na nas łaskawie i okryj nas płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Wspomóż naszą słabość swoją potęgą, oświecaj swą mądrością ciemności naszego serca oraz pomnażaj w nas wiarę, nadzieję i miłość. Pokornie Cię błagamy Maryjo, racz nam wyjednać obfite zdroje łask niebieskich, które ubogacą nasze dusze, aby wydawały stokrotny plon świętych cnót i dobrych uczynków, abyśmy służąc Bogu w wierze oraz miłości, już w tym życiu mogli się cieszyć błogą nadzieją oglądania Go w szczęśliwej wieczności. Składamy w Twoje matczyne ręce również nasze potrzeby, ufni, że wspomnisz nas Najlepsza i Najczulsza Matko. Amen.     Pod Twoją obronę…