Ogłoszenia parafialne 17 stycznia 2016 r.

Data

18.01.2016 r.

  1. Komunikat: Drodzy Diecezjanie! W sobotę 6 lutego br., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, księdza Leszka Leszkiewicza. Uroczysta Msza św., połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Uroczystość święceń biskupich będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz Telewizję Trwam. Jeszcze raz proszę Was gorąco, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, szczególnie w dniu jego konsekracji biskupiej, aby mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim obowiązki i nowe wyzwania. Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  2. W najbliższy czwartek 21 stycznia zapraszamy Akcję Katolicką na Mszę św. o 17.30 a po niej na spotkanie.
  3. W piątek 22 stycznia zapraszamy na godz. 17.30 do kościoła parafialnego na kolejne spotkanie modlitewne ku czci św. o. Pio, które połączymy z adoracją poświęconą modlitwie w intencji rodzin. Na spotkaniu tym będą przekazane także bardzo ważne informacje związane z działalnością wspólnoty.
  4. W niedzielę 24 stycznia na godzinę 12.00 zapraszamy dzieci wraz z babciami i dziadkami na Mszę św. a po niej na koncert kolęd przygotowany przez naszą scholę z okazji dnia babci i dziadka.
  5. Również w niedzielę 24 stycznia na godz. 17.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na kolędowanie z zespołem Kumoterki i Kumotry.
  6. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii na tacę, oraz przy okazji kolędy, aby wesprzeć prace wykonywane w naszych świątyniach. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.
  7. Przy tej okazji informujemy, że zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii. Jeśli kogoś pominęliśmy, albo z przyczyn losowych ktoś nie mógł być na kolędzie, a pragnąłby modlitwy i błogosławieństwa udzielonego przez ręce kapłana, może to uczynić w tym tygodniu. Zapisy można dokonać w zakrystii i kancelarii. W imieniu kapłanów dziękujemy wszystkim za życzliwość i okazanie wiele troski o naszą parafię podczas rozmów z kapłanami. W int. rodzin, które przyjęły kapłanów po kolędzie pragniemy ofiarować Msze św. z prośbą o błogosławieństwo Boże podczas najbliższych nabożeństw nowennowych w naszym sanktuarium.