Ogłoszenia parafialne 17 stycznia 2021 r.

Data

17.01.2021 r.

  1. W piątek po Mszy św. wieczornej ważne spotkanie dla ministrantów i lektorów.
  2. Po krótkiej przerwie powracamy do działalności naszej scholi. Zapraszamy wszystkie dzieci ze scholi do udziału w próbach online, a 6 lutego na próbę w salce kościoła parafialnego. Próby o godz. 9.00. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy pewnej osobie za zakup i ofiarowanie pięknych strojów dla dzieci ze scholii Bóg zapłać.
  3. Bardzo prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania, aby pomogli swoim dzieciom wypełnić formularze, które dostępne są na naszej stronie parafii i doręczyli je w najbliższym czasie do Ks. Radosława.
  4. W dalszym ciągu zapraszamy kolejne rodziny z rejonów kolędowych na wyznaczone nabożeństwa, których program jest na stronie internetowej i przy wyjściu z kościoła, oraz dziękujemy za dotychczasowy liczny udział parafian w tych nabożeństwach. 
  5. Dziękujemy również za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, aby wesprzeć utrzymanie parafii. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Bóg zapłać także Ks. Radosławowi i wszystkim panom, którzy w tym tygodniu po obfitych opadach codziennie pomagali przy kościołach przy odśnieżaniu. A za tydzień zbiórka do puszek Caritas na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  6. Polećmy teraz opiece Matki Bożej prosząc o potrzebne łaski:

Matko Boża Szkaplerzna, Ty która od wieków tu na Burku objawiasz Swoją łaskawość i współczucie wszystkim uciekającym się pod Twoją opiekę. Przyjmij naszą najgłębszą wdzięczność za Twoją niezwykłą obecność i macierzyńską troskę. Ty zawsze byłaś ze swoim ludem, Tobie wielu zawdzięcza łaskę wiary, zdrowie i życie. Tobie, o Pani Szkaplerzna, zawierzamy dziś siebie samych. Strzeż naszą parafię, strzeż nasze rodziny, by zawsze trwały w zgodzie i miłości, błogosław wychowaniu dzieci. Bądź pociechą cierpiącym na ciele i duszy, światłem dla szukających Chrystusa.

Okaż wszystkim, żeś jest MATKĄ NADZIEI W TYCH TRUDNYCH CZASACH!

Ustrzeż nas od zawiści i braku miłości. Spraw, byśmy zawsze słyszeli Twój macierzyński głos: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn". Bądź nam Matką, chociaż tak mało na tę Twoją miłość macierzyńską zasługujemy. MATKO! Przyjmij wszystkich do Twego Serca, teraz i na zawsze. Amen.
                                               Pod Twoją obronę…