Ogłoszenia parafialne 18 czerwca 2017 r.

19.06.2017 r.

1.  Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 do kościoła parafialnego na Mszę św. połączoną z procesją.

2.  Jutro do sanktuarium serdecznie zapraszamy Odnowę w Duchu Św.

3.  Informujemy, że zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze SP nr 2 oraz Społecznej SP odbędzie się w kościele parafialnym w najbliższy czwartek

o godz. 9.00; dla Gimnazjum „U Konarskiego” również w czwartek o godz. 11.00. Natomiast zakończenie dla pozostałych szkół odbędzie się tak jak to zostało ustalone z katechetami i dyrekcjami szkół. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę dziękczynienia także rodziców i opiekunów.

4.  W czwartek o godz. 17.30 Msza św. na zakończenie oktawy Bożego Ciała, w tym dniu zostaną poświęcone zioła i kwiaty oraz udzielimy błogosławieństwa dzieciom. Szczególnie w tym dniu zapraszamy również  uczniów kl. I i II gimnazjum.

5.  W piątek o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i lektorów, na którym będzie próba asyst przed uroczystościami związanymi z odpustem w naszej parafii. Natomiast w sobotę LSO ma ognisko wraz z ks. Zbigniewem. Szczegóły podane zostaną na zbiórce.

6.  W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tak jak w dni powszednie.

7.  Od przyszłej niedzieli raz w miesiącu przeżywać będziemy Niedzielę Synodalną. W ten sposób będziemy przybliżać tematykę V synodu oraz modlić się o dobre owoce tego dzieła.

8.  Dziękujemy bardzo za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie. Niech Bóg błogosławi wam za waszą hojność serca. Wszystkich ofiarodawców polecamy podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej.

9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła są także do zabrania programy z tygodniowym odpustem ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

10.       Na koniec ważna inormacja. Od wakacji zmieniają się godziny Mszy św. sprawowanych w naszym sanktuarium i kościele parafialnym.

W dni powszednie, począwszy od poniedziałku 26 czerwca, Msze św. będą sprawowane: w sanktuarium o godz. 6.00, 7.00 i 18.30, a w kościele parafialnym o 17.30. Natomiast w niedziele, począwszy od I niedzieli lipca, Msze św. w sanktuarium będą o godz. 8.00; 10.30 i 18.30, zaś w kościele parafialnym o godz. 7.00; 9.00; 12.00 i 17.30.