Ogłoszenia parafialne 18 grudnia 2016 r.

Data

18.12.2016 r.

1.      W najbliższy wtorek od 16.00 będą rozdawane paczki dla ubogich w świetlicy Caritas przy sanktuarium. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy poprzez złożone fundusze pieniężne oraz dary rzeczowe pomogli potrzebującym. Dziękujemy także za złożone ofiary przy okazji rozprowadzania  chleba, świec, oraz sianka na stół wigilijny. Bóg zapłać.

2.      W środę 21 grudnia odbędzie się spowiedź. Spowiadać będziemy w kościele parafialnym od godz. 14.00 do 18.00, a w sanktuarium od godz. 18.30.

3.      Młodzież naszej parafii, uczniów gimnazjum, SRK, wspólnotę O. Pio, służbę kościelną  wraz z innymi chętnymi parafianami zapraszamy w środę 21 grudnia do pomocy przy świątecznym wystroju kościoła. Prosimy, aby rodzice pozwolili swoim dzieciom po Mszy św. o 17.30 popracować przy ubieraniu choinek i wystroju szopki. Natomiast w sanktuarium wystrój będzie wykonywać Bractwo Szkaplerza wraz ze służbą kościelną 23 grudnia.

4.    W czwartek od godz. 15.00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii do środy włącznie. Kapłani pojadą do tych, którzy zostaną zgłoszeni.

5.      W piątek  po Mszy św. o 17.30 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania kościoła parafialnego.

6.      Również w piątek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa. Będą ustalane ważne sprawy.

7.      Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał tydzień. Przygotujmy się do tych świąt przede wszystkim duchowo. Niech nowo narodzony Jezus znajdzie godne mieszkanie w naszych sercach. W sobotę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu w gronie rodzinnym spotkamy się przy wigilijnym stole, aby wspólnie oczekiwać na narodzenie Zbawiciela świata. Zachowując święte zwyczaje naszych przodków wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od odczytania  fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i łamaniu się opłatkiem. Oby nie zabrakło śpiewu kolęd. Niech atmosfera tego wieczoru będzie radosna i prawdziwie rodzinna. Pamiętajmy też, że stół wigilijny jest zawsze bezalkoholowy. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornych.

8.    Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką wsanktuarium o godz. 22.00 a w kościele parafialnym o godz. 24.00.Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w Pasterce. Ofiary wówczas zebrane będą przeznaczone, jak co roku na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie, jak również w drugi dzień świąt, Msze św. według porządkuniedzielnego. 

9.          W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie sięrozesłanie kolędników misyjnych. Dzieci naszej parafii w strojach kolędniczych będą kolędować chcąc zanieść radość z narodzenia Jezusa do naszych mieszkań. Przy tej okazji będą zbierać ofiary dla dzieci z krajów misyjnych. Przyjmijcie ich z wielką życzliwością.

10. Dziękujemy z całego serca za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii oraz na tacę, aby wesprzeć dzieło budowy naszej świątyni. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam za waszą hojność serca. Bóg zapłać także za prace przy sanktuarium.

11. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego w którym jest obszerny artykuł na temat naszego łaskami słynącego obrazu i jego konserwacji.

 

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć także misyjne kalendarze, które rozprowadza młodzież.