Ogłoszenia parafialne 18 grudnia 2022 r.

Data

18.12.2022 r.

 1. Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu dzisiaj od godziny 14.00 do 17.30 z półgodzinną przerwą o 15.30 spowiedź święta. Zachęcamy do niej wszystkich, którzy jeszcze nie pojednali się z Bogiem, szczególnie dzieci i młodzież. Zróbcie wszystko, aby czas Bożego Narodzenia oraz kolejne dni przeżyć w łasce uświęcającej. Spowiedź odbędzie się w kościele parafialnym.
 2. Wychodząc z kościoła można nabyć u pana kościelnego poświęcone opłatki na stół wigilijny. Do nabycia są także świece.
 3. Dziękujemy za życzliwość i za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii. Dziękujemy także rycerzom kolumba za zorganizowanie paczek i rozwiezienie ich do potrzebujących rodzin. Bóg zapłać.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła parafialnego młodzież oraz dorosłych do dekorowania kościoła parafialnego. Natomiast w czwartek po godz. 8.00 dekorowaniem w sanktuarium zajmie się bractwo Szkaplerzne, Odnowa w Duchu Św i członkowie parafialnego SPA.
 5. W środę spotkanie DSM o godz. 18.00.
 6. W czwartek po godz. 15.00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. Kapłani pojadą do tych, którzy zostaną zgłoszeni.
 7. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie sprzątanie kościoła parafialnego. Prosimy dorosłych oraz młodzież do pomocy w przygotowaniu kościoła na święta.
 9. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Rano zapraszamy do sanktuarium na godz. 6.30 na ostatnie roraty w tym roku, a wieczorem w gronie rodzinnym spotykamy się przy wspólnym stole, aby świętować pamiątkę narodzenia Zbawiciela świata. Zachowując święte zwyczaje naszych przodków wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od czytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornych.
 10. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką, która odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 24.00. Ofiary wówczas zebrane będą przeznaczone, jak co roku na Fundusz Obrony Życia.
 11. W Boże Narodzenie, porządek Mszy św. jest następujący: w sanktuarium o godz. 8.00 i 10.30, a w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 17.30.