Ogłoszenia parafialne 18 marca 2018r.

17.03.2018 r.

1. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa. Msze św. jak w dni powszednie. Szczególnie jednak zapraszamy na godz. 17.30 do kościoła parafialnego na Eucharystię z kazaniem o św. Józefie.

2. W czwartek zapraszamy na 18.15 uczniów kl. 7 SP i 2 Gimnazjum na spotkanie formacyjne.

3. W najbliższy piątek o 16.30 zbiórka ministrantów, a o 18.00 zbiórka lektorów - obecność obowiązkowa.

4. W sobotę 24 marca od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii. Kapłani pojadą do tych, którzy zostaną zgłoszeni.

5. Również w sobotę zapraszamy parafian do SPOWIEDZI !!, aby z czystym sercem móc przeżywać tajemnice Wielkiego Tygodnia. Spowiedź rozpoczniemy nabożeństwem pokutnym o godz. 13.30. Będziemy spowiadać w kościele parafialnym do godziny 18.00.

6. Za tydzień niedziela palmowa. Na Mszy św. o 12.00 w kościele parafialnym poświęcenie palm i uroczysta procesja z palmami. Po Mszy św. najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone. Serdecznie zapraszamy.

7. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątek:

- w sanktuarium o godz. 9.00.

- w kościele parafialnym w o godz. 17.00. oraz

o godz. 19.30, dla młodzieży i tych którzy kończą później pracę

Gorzkie Żale w niedzielę:

- w kościele parafialnym o godz. 16.30,

- w sanktuarium o godz. 18.15.

Bezpośrednio po Gorzkich żalach Msza święta.

8. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto, ofiary także z innych parafii. Bóg zapłać. Wszystkich dobrodziejów polecamy podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy także do nabywania baranków wielkanocnych oraz ręcznie robionych pisanek i zajączków. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na diecezjalną Caritas oraz paczki dla potrzebujących. Przypominamy, że Panie z Caritas będą także zbierać do puszek przed i po gorzkich żalach datki na dekoracje oraz kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego.

10. Przypominamy o czerwcowym wyjeździe do Lwowa. Szczegóły na specjalnych ulotkach oraz na naszej stronie internetowej. Zapisy w biurze pielgrzymkowym lub w kancelarii naszej parafii. Prosimy, aby osoby zdecydowane dokonały zapisów do 30 marca.