Ogłoszenia parafialne 19 grudnia 2021 r.

Data

18.12.2021 r.

 1. Komunikat Biskupa: Drodzy Diecezjanie! Zbliża się czas misyjnego kolędowania, które w zbliżającym się okresie Bożego Narodzenia będzie musiało z powodu pandemii przybrać niestety inną formę niż tradycyjne odwiedzanie domów przez grupy kolędnicze. Nie chcemy rezygnować z tej bardzo wartościowej tradycji, która tak mocno już utrwaliła się w naszej diecezji, dlatego też gorąco zapraszam do organizowania w kościołach spotkań po Mszach świętych, w czasie których kolędnicy misyjni będą mogli zaprezentować przygotowany program. Mając świadomość ogromu dobra, jakie dokonuje się dzięki kolędnikom misyjnym naszej diecezji na rzecz dzieci na trzech kontynentach, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym dziele mają swój udział, a więc samym kolędnikom, ich opiekunom, duszpasterzom oraz wszystkim diecezjanom, którzy w ten sposób wspierają misje. Z pasterskim błogosławieństwem, darem modlitwy i życzeniami jak najowocniejszego przeżycia czasu Bożego Narodzenia † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
 2. Dzisiaj od godziny 15.00 do 18.00 zachęcamy do spowiedzi świętej wszystkich, którzy jeszcze nie pojednali się z Bogiem, szczególnie dzieci i młodzież. Zróbcie wszystko, aby czas Bożego Narodzenia oraz kolejne dni przeżyć w łasce uświęcającej. Spowiedź odbędzie się w kościele parafialnym.
 3. Wychodząc z kościoła można nabyć u pana kościelnego poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 4. Dziękujemy za życzliwość i za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież do dekorowania kościoła parafialnego. Natomiast dekorowanie sanktuarium odbędzie się dwa dni później.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa. Będą ustalane ważne sprawy. 
 7. W środę po Mszy św. wieczornej będzie sprzątanie kościoła parafialnego. Prosimy dorosłych oraz młodzież do pomocy w przygotowaniu kościoła na święta.
 8. W czwartek po godz. 15.00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. Kapłani pojadą do tych, którzy zostaną zgłoszeni.
 9. Również w czwartek od 11.00 do 12.00 przy sanktuarium będą rozdawane paczki dla biednych.
 10. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano zapraszamy do sanktuarium na godz. 6.30 na ostatnie roraty w tym roku, a wieczorem w gronie rodzinnym spotykamy się przy wspólnym stole, aby świętować pamiątkę narodzenia Zbawiciela świata. Zachowując święte zwyczaje naszych przodków wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od czytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornych.
 11. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką. Przypominamy, że ze względów na obostrzenia pandemiczne obie pasterki będą w kościele parafialnym. Msze święte odprawione zostaną o godz. 22.00 i 24.00. Ofiary wówczas zebrane będą przeznaczone, jak co roku na Fundusz Obrony Życia.
 12. W Boże Narodzenie, porządek Mszy św. jest następujący: w sanktuarium o godz. 8.00 i 10.30, a w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 17.30.