Ogłoszenia parafialne 19 listopada 2023 r.

18.11.2023 r.

1. Jutro prosimy na godz. 18.00 do pomocy Panów, aby zabezpieczyć organy oraz chór na czas prac jakie rozpoczniemy w tym tygodniu w kościele parafialnym przy montażu kolejnych witraży.
2. W związku z rozpoczynającymi się pracami informujemy, że od jutra do soboty Msze św. w kościele parafialnym sprawowane będą w kaplicy dolnego kościoła. Wejście od ulicy Mostowej.
3. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w listopadowych nabożeństwach wypominkowych. W kościele parafialnym o godz. 17.00, a w sanktuarium o godz. 18.00.
4. W sobotę na godz. 18.30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św.
5. W sobotę 25 listopada o godz. 14.00 w hali Jaskółka wMościcach rozpocznie się 18. Diecezjalny Dzień Młodzieży "Rusz Duszę!". Wszystkich chętnych, którzy jeszcze się nie zdążyli zapisać prosimy o kontakt z naszym Ks. Krzysztofem, który wraz z grupą apostolską udaje się na to spotkanie.
6. Przyszła Niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Kościelnego. Kościół w tym dniu oddaje cześć CHRYSTUSOWI KRÓLOWI WSZECHŚWIATA. Za pobożne odmówienie "Aktu poświecenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi" - można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uczynimy to wspólnie po każdej Mszy św.
7. Spotkania w tym tygodniu: DSM we wtorek o godz. 17.30, Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 17.30, Chórzyści w czwartek o godz. 19.00, Schola dziecięca w sobotę o godz. 10.00, Śpiewający psalmy w terminie ustalonym z Panem Organistą.
8. Drodzy Bracia i Siostry. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję - "I Ty możesz zostać św. Mikołajem".  Jeżeli pragniecie sprawić radość dzieciom, dzisiaj przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są aniołki. Można sobie zabrać jednego z aniołków na pamiątkę, a w zamian złożyć do najbliższej niedzieli dobrowolną ofiarę w kopercie z podpisem św. Mikołaj. Ofiary można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii. Z pozyskanych środków św. Mikołaj obdaruje potrzebujące dzieci słodkimi paczkami. Już dziś z serca składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pragną zostać pomocnikami świętego Mikołaja.
9. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie na utrzymanie parafii. Dziękujemy także wszystkim, którzy pracowali w tym tygodniu przy kościele parafialnym przygotowując rusztowanie, zabezpiaczenia i instalacje elektryczne. Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców,troszczących się o upiększanie kościoła parafialnego i sanktuarium polecamy w modlitwie podczas sobotniej nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej łaskami słynącym obrazem.
10. Polećmy także w modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej, wszystkie rodziny naszej parafii, ofiarodawcóworaz rozpoczynające się prace przy kolejnych witrażachprosząc o łaski Boże. Pod Twoją