Ogłoszenia parafialne 19 marca 2023 r.

20.03.2023 r.

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Drodzy Diecezjanie! Godność ludzkiego życia stanowi nienaruszalną wartość, którą powinniśmy otaczać szacunkiem, chronić a także coraz głębiej rozumieć w obliczu aktualnych zagrożeń. Pomocą w tym zadaniu jest Dzień Świętości Życia, ustanowiony na prośbę św. Jana Pawła II, którą wyraził w encyklice Evangelium Vitae: „Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji” (EV, 85). Odpowiadając na to wezwanie Papieża Rodziny, zapraszam Was do podjęcia w tym dniu w parafiach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Centralne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu. Msza święta o godz. 18.00 będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. „O Maryjo, Tobie zawierzamy sprawę życia”. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  2. Dzisiaj zapraszamy do kościoła parafialnego na śpiewaną Drogę Krzyżową której tytuł brzmi „Ślad losu.”. Misterium rozpocznie się o godz. 18.30 w dolnym kościele. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji i przygotowaniu dzisiejszego misterium.
  3. Jutro będziemy przeżywać przeniesioną z racji niedzieli Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. Tak, jak w dni powszednie. Po Mszy św. o 17.30 spotkanie scholi młodzieżowej.
  4. Również jutro w ramach triduum przygotowującego do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy uczniów kl. 8 od godz. 17.00 do sakramentu pokuty.
  5. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. tak jak w dni powszednie. Na każdej z nich będzie możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego.
  6. W sobotę do kościoła parafialnego na godz. 10.00 zapraszamy scholę dziecięcą.
  7. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje szkolne i parafialne. Program rekolekcji parafialnych jest do zabrania przy wyjściu z kościoła, natomiast program rekolekcji dla szkół został podany uczniom przez katechetów.
  8. W dalszym ciągu zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki w sanktuarium o godz. 9.00, a w kościele parafialnym o godz.17.00 i godz. 19.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 16.30.
  9. Powoli zbliżamy się do Triduum Sacrum. W związku z tym trzeba przygotować wystrój ciemnicy i grobu Pańskiego. Prosimy, aby zadbali o to w tym roku Ks. Piotr i Ks. Witold wraz ze swoimi grupami duszpasterskimi.
  10. Dyrekcja SP przy ul. Błotnej zaprasza 24 marca na dzień otwarty. Szczegóły na plakatach.
  11. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim czasie. Wszystkich ofiarodawców polecamy Matce Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem podczas sobotniego nabożeństwa o godz. 18.30 w naszym sanktuarium. W przyszłą niedzielę składka na WSD w Tarnowie.
  12. Naszą parafię i wszystkich, którzy potrzebują modlitwy polećmy opiece Maryi. Pod Twoją obronę…