Ogłoszenia parafialne 2 czerwca 2024 r.

02.06.2024 r.

1. Informacja: „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach oktawy Bożego Ciała dzieci, młodzież oraz wszystkich parafian. Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 17.30.
3. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania z Ks. Proboszczem i opiekunami do kościoła parafialnego na godz. 17.30. W poniedziałekGrupę Biblijną, we wtorek DSM, w środę Rycerzy Kolumba, w czwartek Ministrantów i Lektorów, a w sobotę na godz. 10.00 Scholę Dziecięcą.
4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 17.30 będzie błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
5. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość NSPJ, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msze św. tak jak w dni powszednie. W piątek ze względu na uroczystość NSPJ nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
6. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przez każdą Mszą św.
7. W I piątek tradycyjnie zpraszamy do wzięcia udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Sanktuarium na Burku. Adorację zakończymy wieczorną Mszą św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
8. W przyszłą niedzielę razem z Siostrami Służebniczkami na Mszach św. będziemy dziękować Bogu za dar świętości życia Edmunda Bojanowskiego i 25 rocz. Jego beatyfikacji. Siostry przypomną nam także w tym dniu postać Błogosławionego oraz regułę ich zgromadzenia.
9. Dziękujemy przygotowującym ołtarze, dekoracje, kompozycje kwiatowe oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia tegorocznej uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy także za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii oraz tym, którzy pracowali przy naszych kościołach. Składka z przyszłej niedzieli jest na witraże i modernizację okien w kościele parafialnym. Prosimy o zrozumienie sprawy.
10. Dziękujemy naszym parafianom z hurtowni „Przemko” za zasponsorowanie wędlin na ognisko organizowane w najbliższą sobotę dla Dzieci ze Scholi, DSM oraz Ministrantów i Lektorów. Ognisko to jest jedną z form podziękowania za ich chęć zaangażowania i posługę przy parafii w ciągu roku oraz w corocznym tygodniowym odpuście szkaplerznym. Kolejną formą podziękowania są organizowane dla nich wyjazdy. I tak: DSM w przyszłym tygodniu oraz na początku lipca. Ministranci i Lektorzy swój wyjazd będą mieć w połowie września, a Schola Dziecięca, która w tym roku świętuje 10 lecie swojej działalności, swój wyjazd „niespodzianka” będzie mieć pod koniec września. Rodzicom dziękujemy za wsparcie i zachęcamy innych do włączenia dzieci do tych grup.
11. Wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą parafię obejmujemy modlitwą w każdą sobotę o 18.30 podczas nabożeństwa szkaplerznego połączonego z Eucharystią w sanktuarium na Burku, na które serdecznie zapraszamy.