Ogłoszenia parafialne 2 kwietnia 2017 r.

03.04.2017 r.

1.   Komunikat Ks. Biskupa:

2.   Ksiądz biskup Andrzej zaprasza serdecznie młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXII Światowego Dnia Młodzieży. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 14.30 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

3.   W poniedziałek do sanktuarium zapraszamy  Odnowę w Duchu św.

4.   Również jutro rozpoczynamy szkolne rekoleckcje. Program został podany uczniom w szkołach.

5.   W czwartek zapraszamy do kościoła parafialnego na godz. 17.30 gimnazjalistów z klas I i II wraz z rodzicami na Mszę św. a po niej na specjalne spotkanie.

6.   W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła parafialnego ministrantów
 i lektorów na spotkanie. Będą omawiane bardzo ważne sprawy związane z ich posługą.

7.   W piątek na godz. 18.30 zapraszamy czniów kl. III gimnazjum na spotkanie, natomiast na godzinę 19.00 zapraszamy do kościoła parafialnego, całą parafię i mieszkańców miasta na spektaklpt. „Tajemnica Eucharystii”.

8.   W sobotę 8 kwietnia zapraszamy do SPOWIEDZI,  aby z czystym sercem móc przeżywać tajemnice Wielkiego Tygodnia. Spowiedź rozpoczniemy nabożeństwem pokutnym o godz. 13.30. Będziemy spowiadać w kościele parafialnym do godziny 18.00.

9.   Za tydzień niedziela palmowa. Na Mszy św. o 12.00 w kościele parafialnym poświęcenie palm i uroczysta procesja z palmami. Po Mszy św. najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone. Serdecznie zapraszamy.

10.               Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii. Bóg zapłać. Prosimy także o wsparcie za tydzień z racji II niedzieli miesiąca. Dziękujemy za zrozumienie.

11.               Dyrekcje SP nr 2 przy ul. Konarskiego  oraz SP nr 24  przy ul. Kopernika zapraszają na dni otwarte szkół i zachęcają do zapisywania dzieci na nowy rok szkolny do kl. I. Szczegóły na plakatach.

12.               W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Irena Rodinger i Krzysztof Kołaczyk. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Dobry Jezu…