Ogłoszenia parafialne 2 marca 2022 r.

Data

02.03.2022 r.

  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki w sanktuarium o 9.00, a 17.00 i 19.00 w kościele parafialnym, Gorzkie żale w niedziele w kościele parafialnym o 16.00.
  2. Jutro do kościoła parafialnego na Mszę św. wieczornej zapraszamy ministrantów i lektorów, a później na spotkanie.
  3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w I piątek na 19.00 oraz w I niedzielę na 9.00.
  4. W I piątek zapraszamy do sanktuarium na całodzienną adorację, którą zakończymy Mszą św. o godz. 15.00 w intencji pokoju na Ukrainie.
  5. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę po g. 8.00.
  6. W niedzielę po Mszy św. o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane dzisiaj na uchodźców wojennych z Ukrainy. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim potrzebnymi łaskami o co modlimy się podczas sobotniej nowenny w sanktuarium o godz. 18.30 na którą serdecznie zapraszamy.
  8. W związku z coraz większą liczbą uchodźców z Ukrainy przybywających na teren naszej diecezji, bardzo prosimy osoby, które już przyjęły uchodźców pod swój dach, o zgłaszanie ich obecności władzom samorządowym. Także do tych władz powinny się zwrócić osoby, które wyrażają gotowość przyjęcia uchodźców w najbliższych dniach, aby uzyskać niezbędne informacje. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Wiele osób chce pomóc i pomaga, to piękna postawa, wobec której każdy odczuwa dumę i ogromną wdzięczność, ale aby nasza pomoc była skuteczna musi być rozsądna i dobrze skoordynowana, dlatego to samorządy pełnią rolę centrum dowodzenia i wiedzy w zakresie pomocy uchodźcom. Jako diecezja, a co za tym idzie parafia będziemy włączać się w pomoc na poszczególnych płaszczyznach po konsultacjach czy też konkretnych apelach władz samorządowych oraz Caritas. Niemniej jednak prosimy o zgłaszanie obecności gości z Ukrainy także w parafii, aby parafialny zespół Caritas w razie zaistniałej potrzeby udzielić stosownej pomocy konkretnym osobom.