Ogłoszenia parafialne 2 października 2022 r.

Data

02.10.2022 r.

 1. KOMUNIKATY BISKUPA TARNOWSKIEGO:
  1. Drodzy Diecezjanie, 16 października br. będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski, który zawsze jest szczególnym wezwaniem do odczytywania na nowo postaci i nauczania św. Jana Pawła II. Pragniemy w tym dniu skoncentrować się na prawdzie o małżeństwie i rodzinie i w tej intencji się modlić. W Liście do rodzin, papież Polak przypominał jak ważna jest „modlitwa rodziny, modlitwa za rodziny, modlitwa z rodzinami” (Jan Paweł II, List do rodzin, 4). Serdecznie zapraszam więc Was do wzięcia udziału w Diecezjalnym Różańcu dla Małżeństwa i Rodziny, który w tym roku zgromadzi nas w Krynicy-Zdroju. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta w Marszu dla Życia i Rodziny odmawiając modlitwę różańcową i ofiarowując ją w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej diecezji. Modlitwę zakończymy na Krynickim Deptaku. Niech w tegorocznym Dniu Papieskim, poprzez naszą modlitwę, szczególnie zabłyśnie „blask prawdy” (Veritatis Splendor) o małżeństwie i rodzinie. Zachęcam do wspólnej modlitwy w Krynicy-Zdroju lub w parafiach corocznie organizujących Marsz dla Życia i Rodziny.
  2. Drodzy Diecezjanie! W dniu 28 września br. zmarł w wieku 81 lat biskup elbląski senior Jan Styrna. Śp. biskup Styrna pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się w Przyborowie, był kapłanem diecezji tarnowskiej a w latach 1991-2003 biskupem pomocniczym naszej diecezji. Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Jana Styrny rozpoczną się w katedrze w Elblągu w niedzielę 2 października Mszą świętą żałobną o godz. 16.00, zaś w poniedziałek 3 października o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza święta pogrzebowa. Natomiast w naszej tarnowskiej katedrze, w dzień pogrzebu, w poniedziałek o godz. 18.00, będzie także celebrowana Msza święta za śp. biskupa Jana Styrnę. Proszę tarnowskich diecezjan o modlitwę za naszego rodaka, zmarłego biskupa Jana, który przez szereg lat oddanie służył naszej diecezjalnej wspólnocie.
   † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
 2. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w sanktuarium o godz. 7.00 po zakończeniu Mszy św., a w kościele parafialnym o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę na 17.00 zapraszamy dzieci I komunijne wraz z rodzicami na nabożeństwo, podczas którego będzie poświęcenie i rozdanie różańców.
 4. W I czwartek zapraszamy na godz. 17.00 LSO a po zakończeniu Mszy św. o 18.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na spotkanie.
 5. W I piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na różaniec i Mszę św.
 6. Przed I piątkiem zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie półgodziny przed każdą Mszą św.
 7. W I piątek w naszym sanktuariu całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu.
 8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, szczególnie za ofiary na budowę organ do kościoła parafialnego. Niech Maryja nasza opiekunka wyjedna Wam u Boga wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać. Za tydzień II niedziela miesiąca niedziela inwestycyjna prosimy o wsparcie. Dziękujemy także wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy naszych kościołach.
 9. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Małgorzata Zgórniak. Ją oraz zmałrego bp. Jana Styrnę oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy naszemu Bogu. Dobry Jezu…
 10. A dziś jeśli nie będzie deszczu, procesja różańcowa ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie. Ponieważ procesja rozpoczyna się o 18.15 nie będzie na burku Mszy św. wieczornej, a intencja zamówiona na tą godzinę odprawiona zostanie o godz. 10. 30.