Ogłoszenia parafialne 20 czerwca 2021 r.

Data

19.06.2021 r.

  1. Komunikat ks. Biskupa

Drodzy Diecezjanie!

Dostrzegamy wyraźnie, że w ostatnich tygodniach pandemia traci na sile. Dziękujemy więc Bogu, że wysłuchuje naszych modlitw o zmiłowanie oraz ludziom, którzy nie szczędzą swojego czasu i sił w walce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. 

W kontekście łagodzenia kolejnych obostrzeń i w nawiązaniu do uchwały biskupów zgromadzonych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski pragnę Was poinformować, że z dniem dzisiejszym znoszę ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, której udzieliłem 16 października ubiegłego roku. Przypominam więc, że duchowa łączność z ofiarą Mszy Świętej za pośrednictwem mediów nie jest już wystarczająca dla wypełnienia tego obowiązku, za wyjątkiem osób chorych i tych, którzy nie mogą opuścić swoich domów.

W tym miejscu chcę Wam serdecznie podziękować za wielkie świadectwo wiary, które daliście w minionych miesiącach naznaczonych różnego rodzaju ograniczeniami. Wasze przywiązanie do Jezusa obecnego w Eucharystii budziło podziw i budowało duszpasterzy. Wielu z Was swoją postawą wyznało za św. Piotrem: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6,68). Tych zaś, którzy zwątpili i odeszli zapraszam do powrotu, by w Chrystusie obecnym w Eucharystii odnaleźli życiodajną siłę i pokój serca. Jednocześnie proszę duszpasterzy, by jeszcze bardziej uczynili swoją parafię domem, do którego będzie chciało się wracać.

Wszystkich Was proszę o dalsze przestrzeganie zalecanych środków bezpieczeństwa, abyśmy mogli jak najszybciej powrócić do sytuacji, w której już bez żadnych ograniczeń będziemy mogli wyznawać naszą wiarę. Jednocześnie ponownie zachęcam wszystkich do wytrwałej modlitwy, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. 

Wszystkie nasze troski zawierzajmy ufnie Bogu w modlitwie różańcowej przez ręce Najświętszej Maryi Panny oraz za wstawiennictwem św. Szymona z Lipnicy. Niech wypraszają nam obfite błogosławieństwo i łaskę całkowitego ustania pandemii.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w kościele parafialnym po Mszy Świętej o 17.30 a w Sanktuarium po Mszy Świętej o 18.30.
  2. W środę obchodzić będziemy Dzień Ojca. Wszystkich ojców polecajmy wstawiennictwu św. Józefa prosząc aby dobrze wypełnili swoje życiowe powołanie. 
  3. W piątek dzieci i młodzież zakończą rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na Mszę Świętą dziękczynną w czwartek 24 czerwca na godz. 9.00 uczniów Szkoły Podstawowej z ul. Błotnej, a na 17.30 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 . Pozostałe szkoły w terminach ustalonych z katechetami. Przy tej okazji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. 
  4. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. O godz. 16.30 ostatnie przed wakacjami spotkanie DSM. 
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Prasa dostępna przy wyjściu z kościoła. 
  6. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii oraz tym, którzy pracowali przy naszych kościołach. Wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą parafię obejmujemy modlitwą w sobotę o 18.30  podczas nowenny połączonej z modlitwą różańcową i Eucharystią w sanktuarium na Burku. 
  7. Dziś przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Wszystkie rodziny naszej parafii polećmy wstawiennictwu Matki Bożej Szkaplerznej. Pod Twoją obronę..