Ogłoszenia parafialne 20 grudnia 2015 r.

Data

20.12.2015 r.

 1. Jutro w poniedziałek w godzinach od 12.00 do 13.00 będą rozdawane paczki dla ubogich w świetlicy Caritas przy sanktuarium. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy poprzez złożone fundusze pieniężne oraz dary rzeczowe pomogli potrzebującym. Dziękujemy także za złożone ofiary przy okazji rozprowadzania sianka na stół wigilijny. Zebrane ofiary w kwocie 700 zł przeznaczono także na zakup produktów żywnościowych, z których Caritas zrobił paczki. Bóg zapłać.
 2. Również jutro o godz. 14.00 w dolnym kościele zgromadzą się dzieci ze świetlic z całego Tarnowa, aby wspólnie przeżyć spotkanie opłatkowe.
 3. Młodzież naszej parafii, uczniów gimnazjum, wspólnotę O. Pio, służbę kościelną  wraz z innymi chętnymi parafianami zapraszamy na wtorek do pomocy przy świątecznym wystroju kościoła. Prosimy, aby rodzice pozwolili swoim dzieciom po Mszy św. o 17.30 popracować przy ubieraniu choinek i wystroju szopki. Natomiast w sanktuarium wystrój będzie wykonywać Bractwo Szkaplerza wraz ze służbą kościelną.
 4. Na środę po Mszy św. o 17.30 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania kościoła. Również w środę po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa. Będą ustalane ważne sprawy.
 5. Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało kilka dni. Przygotujmy się do tych świąt przede wszystkimduchowo. Niech nowo narodzony Jezus znajdzie godne mieszkanie w naszych sercach. W czwartek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. W tym dniu w gronie rodzinnym spotkamy się przy wigilijnym stole, aby wspólnie oczekiwać na narodzenie Zbawiciela świata. Zachowując święte zwyczaje naszych przodków wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od odczytania  fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i łamaniu się opłatkiem. Oby nie zabrakło śpiewu kolęd. Niech atmosfera tego wieczoru będzie radosna i prawdziwie rodzinna. Pamiętajmy też, że stół wigilijny jest zawsze bezalkoholowy.
  W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornych.
 6. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką o północy w obydwu kościołach. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w Pasterce. Ofiary wówczas zebrane będą przeznaczone, jak co roku na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie, jak również w drugi dzień świąt, Msze św. według porządku niedzielnego. 
 7. W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się rozesłanie kolędników misyjnych. Dzieci naszej parafii w strojach kolędniczych będą kolędować chcąc zanieść radość z narodzenia Jezusa do naszych mieszkań. Przy tej okazji będą zbierać ofiary dla dzieci z krajów misyjnych. Przyjmijcie ich z wielką życzliwością.
 8. Dziękujemy z całego serca za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii oraz na tacę, także z innych parafii, aby wesprzeć dzieło budowy naszej świątyni. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam za waszą hojność serca. Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla młodzieży – Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Bogusława Osucha polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…