Ogłoszenia parafialne 20 grudnia 2020 r.

Data

19.12.2020 r.

 1. W tym tygodniu zapraszamy na roraty w sanktuarium o 6:30, w kościele parafialnym o 17:30 z udziałem dzieci i młodzieży.
 2. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania u pana kościelnego poświęconych opłatków na stół wigilijny.
 3. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. We wtorek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów
  i lektorów. Obecność obowiązkowa. Będą ustalane ważne sprawy. 
 4. W środę po godz. 15.00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. Kapłani pojadą do tych, którzy zostaną zgłoszeni.
 5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano zapraszamy do sanktuarium na godz. 6.30 na ostatnie roraty w tym roku, a wieczorem w gronie rodzinnym spotykamy się przy wspólnym stole, aby świętować pamiątkę narodzenia Zbawiciela świata. Zachowując święte zwyczaje naszych przodków wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od czytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornych.
 6. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką. Przypominamy, że ze względów na obostrzenia pandemiczne wyjątkowo obie pasterki będą w kościele parafialnym. Msze święte odprawione zostaną o godz. 22.00 i 24.00.Ofiary wówczas zebrane będą przeznaczone, jak co roku na Fundusz Obrony Życia.
 7. W Boże Narodzenie, jak również w drugi dzień świąt, porządek  Mszy św. jest następujący: w sanktuarium o godz. 8.00 i 10.30, a w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 17.30.
 8. W ostatnim tygodniu bardzo wielu parafian skorzystało z sakramentu spowiedzi św. Rozpoczynamy spowiedź w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św. w obydwu kościołach. Zachęcamy do tej spowiedzi wszystkich, którzy jeszcze nie pojednali się z Bogiem, szczególnie dzieci i młodzież. Zróbcie wszystko, aby czas Bożego Narodzenia oraz kolejne dni przeżyć w łasce uświęcającej.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Józefa Skrobot, Maria Grzech, Irena Kozioł i Aleksander Drzyzga. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…