Ogłoszenia parafialne 20 marca 2022 r.

Data

20.03.2022 r.

 1. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI:
  W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
 2. Jutro na godz. 17.30 zapraszamy Odnowę w Duchu św.
 3. We wtorek swoje spotkanie ma DSM. Dziewczynki młodsze o godz. 16.30, a starsze o godz. 18.00.
 4. W piątek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego na godz. 17.00 zapraszamy do kościoła parafialnego, aby w łączności z papieżem i wszystkimi wiernymi na całym świecie w uroczystym akcie oddania, zawierzyć Matce Bożej Rosję i Ukrainę. W tym dniu zakończymy także tydzień modlitw o szacunek dla życia i dokonamy duchowej adopcji dziecka poczętego.
 5. Również w piątek zapraszamy do Tarnowca na dekanalne spotkanie młodych, które odbędzie się o godz. 19.00.
 6. W sobotę w sanktuarium na Burku nabożeństwo szkaplerzne. Serdecznie zapraszamy.
 7. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 zostaną przyjęci nowi chłopcy do grona ministrantów.
 8. Ponawiamy także zaproszenie do wspólnej modlitwy na nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki w sanktuarium o godz. 9.00, a godz.17.00 i godz. 19.00 w kościele parafialnym, Gorzkie żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 16.00.
 9. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
 10. Wojskowa Służba Uzupełnień w Tarnowie prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej w batalionach lekkiej piechoty na terenie województwa małopolskiego. Szczegóły na stronie internetowej lub bezpośrednio w budynku Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie.
 11. Przez wstawiennictwo Matki Bożej módlmy się o pokój na Ukrainie, o nawrócenie Rosji za chorych, cierpiących i wszystkich ludzi dobrej woli. Pod Twoją obronę…